Brněnská ptačí burza se stěhuje z Olympie do Modřic, bude celoročně. Poprvé už tuto neděli 2. března

Andulka vlnkovanáPravidelné návštěvníky ptačí burzy v brněnské Olympii čeká již tuto neděli překvapení. Po zimní přestávce se burza stěhuje nových prostor cihelny v Modřicích. „Důvodem byly nevyhovující prostory v Olympii, hlavně průvan. Nové prostory jsou sice menší než v Olympii, ale budou se ještě rozšiřovat,“ řekl serveru Ararauna.cz organizátor chovatelských setkání Ladislav Zach. Slibuje kryté prostory přímo v modřické cihelně, bezbariérový přístup i bezplatné parkování před areálem či ve dvoře cihelny. Areál se nachází v Brněnské ulici 404, vzdušnou čarou kilometr od Olympie.

Zájemci se mohou na burzu dopravit i městskou hromadnou dopravou, z Brna tramvají číslo 2 na zastávku Cihelna, od níž bude brza vzdálena 200 metrů. „Orientačním bodem je tovární komín s reklamou Restaurace,“ upozornil organizátor. Burzy se budou v Modřicích konat každou první neděli v měsíci od 7:00 do 11:00 hod. Oproti Olympii budou vytápěné, takže brněnskou burzu už nečekají zimní přestávky: bude se konat celoročně. Pronajaté prostory skýtají možnost variabilního využití. „Nejde vlastně o místnost, ale o dvě dlouhé chodby, z nichž jedna se bude ještě zvětšovat,“ přiblížil Ladislav Zach.

Jihomoravské ptačí burzy jsou plné změn

Burza ModřiceZměna lokality by se neměla odrazit na menším počtu prodejců brněnské ptačí burzy. Organizátor se dopředu domluvil na další spolupráci s dodavateli krmiva. „Do Olympie jezdilo pravidelně šest prodejců, teď máme přislíbeny minimálně čtyři. Já sám jsem v Olympii prodával, ale teď budu pouze vydávat vstupenky,“ sdělil Ladislav Zach. „Výkup exotů pravděpodobně bude taky, záleží na tom, zda přijede člověk, který ho zajišťoval v Olympii,“ dodal. Na návštěvu láká o rodiny s dětmi, v místě konání je dětský koutek, restaurace a fitness centrum. Burzy se budou konat i přes letní prázdniny, termíny jsou pevně naplánované až do konce letošního roku.

K TÉMATU: Zaveďme standardy pro velikost klecí na ptačích burzách, navrhuje Asociace chovatelů exotického ptactva

Stěhování brněnské ptačí burzy je další z mnoha změn, kterými v poslední době procházejí setkání exotářů na jižní Moravě. Předloni změnila místo konání známá burza v Hodoníně, které zároveň vznikla konkurence v blízké Břeclavi. Nové chovatelské trhy začal pořádat i Český svaz chovatelů ve Vyškově, pravidelné burzy se konají každý měsíc také v blízkém Újezdu u Brna. Vlastní ptačí burzy mají i Rosice u Brna, Zastávka u Brna a Křenovice. Mimořádný počet burz odráží skutečnost, že jižní Morava má z celorepublikového hlediska vysoce nadprůměrný počet chovatelů exotického ptactva.

Předchozí článek

Karel Šimon: Mutace u papoušků mě baví, modré kakariky jsem odchoval jako první v Česku

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 28. února až 2. března 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější