Vzniká klub přátel volného letu papoušků Nespoutaná křídla. Představí se 17. května v Lipové – lázních

Faunapark LipováUVNITŘ POZVÁNKA – Olomoucký kraj se stává opravdovou baštou vyznavačů volného létání papoušků. Po dubnovém setkání v Zábřehu a Šumperku proběhne další podobná akce v sobotu 17. května 2014 v Lipové-lázních u Jeseníku. Pořádá ji nově vznikající klub Nespoutaná křídla, který zakládá brněnský chovatel volně létajících papoušků Přemek John společně s Petrem Augustýnem, v jehož Faunaparku Lipová setkání proběhne. Obdobné akce, ale v menším měřítku, zde úspěšně proběhly již v minulosti.

„Vzhledem k tomu, jak poslední dobou nabírá freeflight (volné létání) na popularitě a lidé se často ptají, kde by mohli papoušky vidět létat na volno, s přáteli jsem se domluvili, že uspořádáme v Lipové Lázních u Jeseníku Setkání majitelů papoušků, kteří se věnují tomuto krásnému koníčku. Akce proběhne 17. 5. 2014 ve Faunaparku p. Petra Augustýna. K vidění bude několik druhů volně létajících papoušků, minimálně tři druhy arů, aratingy, kakadu, papoušek konžský a další,“ sdělil Přemek John serveru Ararauna.cz.

Setkání v Lipové - lázních

 Padne rekord v počtu volně puštěných papoušků?

Setkání v Lipové je výbornou příležitostí pro ty, co uvažují o volném létání papoušků, aby se přímo a místě setkali s chovateli, kteří tento koníček už praktikují. Na místě se mohou pobavit o tom, co obnáší trénink papoušků a hlavně budou moci pozorovat zřejmě největší volně létající hejno papoušků, které bylo doposud v České republice k vidění. Organizátoři na pozvánce avizují až 30 volně létajících papoušků najednou. „Tímto bychom chtěli také pozvat všechny majitele volně létajících papoušků, ať přijedou i se svými miláčky. Je připraven program i pro děti, občerstvení je zajištěno,“ doplnil Přemek John.

K TÉMATU: Zrekonstruovaný pavilon pro Exotu Olomouc je už otevřený. Výstavu letos doplní volné lety papoušků

Přímo na místě pořadatelé prozradí podrobnosti o klubu Nespoutaná křídla, který bude otevřen pro všechny příznivce volného létání i majitele volně létajících papoušků. Ve Faunaparku Lipová si pak účastníci budou moci prohlédnout i další zajímavá zvířata, která jsou součástí chovatelského zařízení a penzionu Petra Augustýna. Odpolední akce začíná ve 13 hodin.

Hromadný let arů u Faunaparku v Lipové- lázních poblíž Jeseníku (Foto: Přemek John)

Hromadný let arů u Faunaparku v Lipové- lázních poblíž Jeseníku (Foto: Přemek John)

Úvodní foto: Přemek John

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..