Zrekonstruovaný pavilon pro Exotu Olomouc je už otevřený. Výstavu letos doplní volné lety papoušků

Výstaviště Flora OlomoucUVNITŘ FOTO A VIDEO – Rekonstrukce pavilonu A olomouckého výstaviště Flora, kvůli níž se neuskutečnil loňský ročník největší tuzemské výstavy exotického ptactva Exota Olomouc, je definitivně dokončena. Pavilon má za sebou už první veletrh Tourism Expo, premiérově kvůli němu otevřel minulý víkend. Letošní ročník Exoty Olomouc, plánovaný na 10. až 12. října, tak není ohrožen. Díky vyšší kapacitě zrekonstruovaného pavilonu, nově doplněného o návazný pavilon A2, však výstava nebude rozdělena do tolika budov jako v uplynulých letech. Například bodovaní ptáci by měli být umístěni přímo v hlavním pavilonu.

Nákladná rekonstrukce přišla olomouckou radnici na 270 milionů korun (původně počítala s 210 miliony), 40 procent této částky pokryly evropské dotace. „V pavilonu A byla upravena ocelová konstrukce vynášející střechu a obvodový plášť. Stávající obvodový plášť nahradila standardní hliníková konstrukce, zasklená izolačním trojsklem a doplněná po obvodu předsazenými venkovními žaluziemi a z vnitřní strany textilními roletami,“ popsal Michal Folta z olomouckého magistrátu. Součástí modernizace výstaviště bylo i vybudování nové příjezdové komunikace s parkovištěm, které pojme 95 osobních automobilů a 10 autobusů.

Nová podoba pavilonu A olomouckého výstaviště Flora (Foto: Magistrát města Olomouc/Blanka Martinovská)
Nová podoba pavilonu A olomouckého výstaviště Flora (Foto: Magistrát města Olomouc/Blanka Martinovská)

K TÉMATU: Exota Olomouc 2013 skutečně nebude, náhradní termín je říjen 2014

Přímo v hlavním pavilonu A se rozšířil prostor v druhém patru s balkonem, kde během Exoty Olomouc bývají prodejní stánky. Letos by se zde měla objevit i část vystavovaných ptáků. Novinkou bude i venkovní atrakce pro návštěvníky, ukázka volně létajících papoušků, které by měl předvést Přemek John z Brna. Ten postupně vycvičil k volnému letu aratingu slunečního, papouška konžského a aru zelenokřídlého.

Předchozí článek

Další pašeráci papoušků dopadeni v Indii a Argentině: amazoňany vezli dokonce v motoru auta

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 21. až 23. února 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější