Exota Olomouc letos skutečně nebude, náhradní termín je říjen 2014

Definitivní posun termínu letošního ročníku mezinárodní výstavy exotického ptactva Exota Olomouc až na příští rok oznámili pořadatelé této akce, základní organizace Českého svazu chovatelů Exota Olomouc. „Důvodem odvolání celé akce je komplexní rekonstrukce areálu výstaviště Flora a.s., kde se výstava konává. Jak už bývá v našich končinách takřka zvykem, rekonstrukce měla být již zrealizována, nicméně neúspěšní uchazeči o lukrativní zakázku svým neustálým odvoláváním se proti rozhodnutí výběrové komise zablokovali na více než rok rekonstrukci,“ vysvětlil jednatel ZO ČSCH Exota Olomouc Jan Sojka.


Ještě na jaře přitom existovala alespoň částečná naděje, že by se Exota letos mohla uskutečnit, ale v posunutém termínu. Začátkem léta ale už bylo jasné, že letošní ročník budou muset organizátoři odpískat. Mezi předloňským jubilejním 20. ročníkem výstavy a tím následujícím jednadvacátým tak nebude tradiční přestávka dva, ale hned tři roky. „Dá-li Pán Bůh, bude se příští rok Exota Olomoc konat už v novém areálu výstaviště Flora a.s.,“ věří Sojka. Termín akce by měl být zachován, Exota Olomouc 2014 by tedy měla proběhnout začátkem října. „Věřte, že uděláme maximum, aby příští Exota byla tou nejlepší v celé své historii,“ slibuje Sojka.

Absence Exoty by mohla pomoci Exotice v Lysé

Z tradičních celostátních a mezinárodních výstav exotického ptactva se tak letos uskuteční dvě akce: 74. ročník propagační výstavy exotického ptactva Pestrý ptačí svět ve sklenících Botanické zahrady v Praze Na Slupi (16. srpna až 1. září – přečtěte si reportáž z loňského ročníku) a šestý ročník mezinárodní výstavy exotických zvířat a rostlin Exotika 2013 v Lysé nad Labem (24. až 27. října – přečtěte si reportáž z minulého ročníku). Server Ararauna.cz přinese z obou podrobné reportáže s fotogaleriemi.

K TÉMATU: Exota Olomouc letos pravděpodobně nebude. Kvůli průtahům s rekonstrukcí výstaviště

Rekonstrukce olomouckého výstaviště Flora a jeho částečná dostavba má vyjít na 210 milionů korun, necelou polovinu získá město coby majitel objektu z evropských dotací. Kompletně zrekonstruované má být výstaviště nejpozději do poloviny roku 2015. Pokud by olomoucký magistrát tento termí nestihl, musel by vracet téměř 100 milionů korun Evropské unii. Součástí projektu je i stavba nové správní budovy s restaurací a administrativním centrem, nové příjezdové cesty a parkoviště s kapacitou sta osobních automobilů a deseti autobusů.

Úvodní foto: ZO ČSCH Exota Olomouc


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..