Síť zverimexů Pet Center změnila majitele, skupina Penta ji prodala Vladimíru Pelánovi

Pet CenterNového majitele má největší tuzemská síť zverimexů Pet Center. Od investiční skupiny Penta ji koupil její bývalý manažer Vladimír Pelán. Transakce vyšla podle zpravodajského serveru iHNed.cz na 150 milionů korun, žádná ze stran ale částku nechtěla komentovat. Penta se zbavila pouze obchodů Pet Center, nadále si ponechává německého výrobce granulovaných krmiv Gimborn, jehož nákupem v roce 2008 získala i tuto síť zverimexů. Odchod z maloobchodu s krmivem a pomůckami pro zájmový chov zvířat Penta už před rokem odůvodnila změnou obchodní strategie, z dvaceti různých projektů se nadále chtěla věnovat jen deseti nejvýnosnějším.

Vladimír Pelán koupil Pet Centra prostřednictvím vlastní společnosti MVM Invest. Do loňského roku pracoval pro Pentu jako ředitel akvizic sítě lékáren Dr. Max, na starosti tedy měl skupování lékáren jiných značek a jejich začleňování do skupiny Dr. Max. Pelán nebyl jediným zájemcem o Pet Centra, Penta se ve finále rozhodovala mezi ním a majitelem sítí zverimexů Super Zoo a největšího českého velkoobchodu s krmivem a potřebami pro domácí mazlíčky Dušanem Plačkem. Ten je jedním z dodavatelů zboží pro Pet Centra. Vyjednávání s oběma zájemci trvalo Pentě zhruba rok, uvedl mluvčí skupiny Martin Danko.

Majitel Super Zoo nechtěl prodělečné obchody na Slovensku

Nový majitel Pet Center do roku 2008, kdy tuto síť koupila Penta, spolurozhodoval o investicích této skupiny a měl tedy přímý vliv na rozhodnutí Penty vstoupit do tohoto segmentu. Pet Centra mají v současné době 95 obchodů v České republice a 32 na Slovensku. Zatímco v tuzemsku je síť zisková, na Slovensku prodělává. Penta ale zverimexy prodávala jako celek v obou zemích, což se údajně nelíbilo Dušanu Plačkovi, který neměl zájem o prodělečnou slovenskou část. Ta poslední dva roky prochází výraznou restrukturalizací. Celá síť na českém i slovenském trhu dosahuje ročního obratu přes 700 milionů korun, loni to bylo 745 milionů.

K TÉMATU: Síť zverimexů Pet Center změní majitele, skupina Penta se jí chce zbavit ještě letos

I když se Penta zverimexů Pet Center zbavila, nadále pro ni zůstávají důležitým odbytištěm pro granulovaná krmiva vyráběná v její vlastní společnosti Gimborn. Pet Centra budou i nadále jejich výhradním prodejcem v České republice i na Slovensku. Vladimír Pelán je zároveň třetinovým vlastníkem Polikliniky Nepomuk, polovičním majitelem specializované společnosti Jiná sauna a spoluvlastníkem společnosti Coffee Pot. V době, kdy měl v Pentě na starosti lékárny Dr. Max, vyjednal podmínky převzetí konkurenční sítě Lloyds a distributora léčiv Gehe Pharma.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..