Hotel v britském zábavním parku nabízí hostům buzení araraunou

Buzení araraunouUVNITŘ VIDEO – Na vstávání „jako v amazonské divočině“ láká hotel v britském zábavním parku Chessington World of Adventures. Hosty na pokojích upravených ve stylu aztéckého chrámu může na vyžádání budit ochočený ara ararauna. Papoušek jménem Mojo umí zaklepat zobákem na dveře, zasmát se, zapískat jako píšťalka, zakýchat, imitovat polibek nebo hlasy různých zvířat (lva nebo tuleně). Nezvyklý budíček nabízí hotel od tohoto týdne. Premiéře nové služby předcházela mnohatýdenní výuka samečka ararauny, který se musel naučit sedm nových zvukových efektů a napodobovat je na povel chovatelky, informoval britský bulvární list Daily Mail.

„Divoký osobní budíček je založen na teorii, že zvuk přírody je jedna z nejoblíbenějších věcí, u kterých se lidé probouzejí,“ tvrdí provozovatelé hotelu. Zřejmě však nemají na mysli přirozené ranní projevy ary ararauny, neboť takový budíček by hoteloví hosté zřejmě jen tak nerozdýchali. „Děti i dospělí si tuto službu papouščího budíku dozajista zamilují, umožní jim setkat se tváří v tvář a rozjasní si tak začátek dne,“ trvá na svém management hotelu. Podle vedoucí výcviku zvířat v zábavním parku Chessington World of Adventures Resort Lindy Berggrenové se hosté budou cítit jako „v lůně přírody“.

K TÉMATU: Dva farmáře na poli překvapil zatoulaný ara, který dokázal „řídit“ kombajn

„Náš nový Aztécký hotel nabízí návštěvníkům interaktivní zážitek jako žádný jiný,“ míní Berggrenová. Cvičenou araraunou plány zábavního parku s unikátními hotelovými službami nekončí. Podobným způsobem chce hostům nabídnou přímý kontakt s dalšími ochočenými a vycvičenými zvířaty. Provozovatelé doufají, že tím přílákají pozornost klientů a počty návštěvníků i nocležníků se rapidně zvýší. Ostatně, nedávno otevřený hotel nabízí 69 pokojů ve třech patrech a celý je laděn do podoby starověkého aztéckého chrámu s řadou tajemství. Jak do toho celého zapadá ara ararauna se zastřiženými letkami, kterou cvičitelé naučili neslušně říhat na hosty, co si objednají ranní buzení papouškem, už provozovatelé zábavního parku nekomentují.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..