Exota Olomouc 2014 prodlužuje termín pro přihlášky bodovaných ptáků do soboty 4. října

Exota bodovaná expoziceO tři dny prodloužili pořadatelé mezinárodní výstavy Exota Olomouc 2014 termín pro přihlášky vystavovatelů bodovaných ptáků. Zájemci se mohou hlásit do této soboty 4. října 2014 do 12 hodin, příjem ptáků na výstavu bude probíhat ve středu 8. října 2014 od 8:00 do 20:00 hod. v pavilonu A výstaviště Flora v Olomouci. Samotná výstava začíná v pátek 10. října 2014 a potrvá do neděle 12. října 2014. „Při příjmu exponátů je nutné doložit veterinární potvrzení z místa trvalého pobytu ne starší než tři dny vydané soukromým veterinárním lékařem na druh vystavovaných ptáků,“ upozorňují organizátoři výstavy.

Klecné na výstavě je 50 korun nebo dvě eura za bodovaný exponát. Pro členy Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP) a partnerských organizací,  je snížené klecné na 35 korun nebo 1,5 euro za jeden exponát (pro ostatní platí sleva při přihlášení deseti a více bodovaných ptáků). „Bodovaní ptáci do velikosti neofémy budou vystaveni v jednorázových kartonových klecích standardně vybavených napáječkou a dvěma plastovými bidélky. Bodovaní ptáci musí být označeni nesnímatelnými pevnými kroužky s rokem, nesmí mít rozlišovací či jiný další kroužek, jinak bude posuzovateli vyřazen ze soutěže,“ varují organizátoři Exoty.

K TÉMATU: Exota Olomouc letos vystaví nestory kea, nejinteligentnější papoušky světa

K posuzování bodovaných ptáků dojde ve čtvrtek 9. října 2014 sborem posuzovatelů, které deleguje předseda Sboru posuzovatelů ČR a výstavním výborem. Účast na letošní Exotě přislíbili i mezinárodní posuzovatelé z Rakouska. „Bodování se bude provádět na základě platného standardu C.O.M. a platného českého standardu. Plemena, či barvy, které nejsou uznány ve výše uvedených standardech, mohou být oceněny pouze čestnou cenou,“ stojí ve výstavních podmínkách Exoty Olomouc 2014. Bodovaná expozice bude rozdělena do kategorií barevní kanáři, postavoví kanáři, kříženci, evropská, euroasijská a americká avifauna, postavové andulky, barevné andulky, drobní exoti, malí papoušci, velcí papoušci, měkkožraví, hrabaví a ostatní.

Úvodní foto: Exota Olomouc 2011

 

Předchozí článek

Barevné variace rosely penant v přírodě jsou rezistentní vůči PBFD, zjistili vědci

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 3. až 5. října 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější