Časopis Fauna změní od Nového roku periodicitu ze čtrnáctideníku na měsíčník

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPouze dvanáct čísel místo čtyřiadvaceti vydá v příštím roce časopis Fauna, jeden z mála chovatelských titulů na českém trhu. Vydavatel v aktuálním čísle oznámil, že od Nového roku změní periodicitu titulu ze čtrnáctideníku na měsíčník. „Od příštího roku 2015 bude časopis Fauna vycházet jako měsíčník. První číslo vyjde 9. ledna a každé další vždy první pátek v měsíci, cena ve volném prodeji zůstává stejná. Předplatitelé dostanou Faunu stejně jako nyní o jeden až dva dny dříve,“ sdělila redakce s tím, že roční předplatné vyjde na 420 korun, pololetní na 210 Kč. Jedno číslo tedy předplatitele vyjde na 35 Kč.

„Rádi bychom vám doporučili, abyste vzhledem k této změně posílali inzeráty (především na vaše odchovy) s určitým časovým předstihem,“ upozornil vydavatel. Fauna vychází od roku 1990, zpočátku byla výhradně inzertním časopisem na novinovém papíře. Postupně však začala přidávat i chovatelské články a v současné době nabízí pravidelně servisní články o zájmovém chovu exotů, holubů, drůbeže, psů, koček, drobných savců, koní, apod. Exotářská rubrika patří poslední léta mezi nejkvalitnější a nejvyhledávanější. Články v ní se kvalitou a odborností vyrovnají specializovaným časopisům Nová Exota a Papoušci.

Fauna je úspěšnější na internetu

Fauna je však mnohem úspěšnější na internetu, kde provozuje největší chovatelský portál v České republice iFauna.cz. Na něj překlápí vybrané archivní články z tištěného časopisu, ale především provozuje chovatelskou inzerci a diskusní fóra rozdělená podle chovatelských oborů. Mezi nejnavštěvovanější opět patří sekce Okrasné ptactvo. V tuzemsku jde bezesporu o největší exotářskou internetovou inzertní službu, která je navíc poskytovaná zdarma. Celý portál iFauna.cz podle oficiálního měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor navštíví denně okolo 11 tisíc reálných uživatelů, kteří zhlédnou přes 350 tisíc stran.

K TÉMATU: Kde inzerovat nákup nebo prodej papoušků? Přehled nejlepších chovatelských webů v Evropě

Inzeráty z internetové iFauny se poté objevují i v tištěné Fauně. Diskusní fóra na iFauně patří rovněž k nejnavštěvovanějším v oboru, nemoderovanou sekci ale poslední dobou sužují problémy s vulgárními a agresivními diskutujícími, což je však jev, který není neznámý žádnému velkému diskusnímu webu. Naopak moderovaná diskuse, která vyžaduje povinnou registraci, je v porovnání s nemoderovanou navštěvovaná jen minimálně. Na její správě se podílí Klub přátel exotického ptactva (KPEP), jmenovitě pak jeho předseda a zároveň šéf Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP) Ladislav Žoha.

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 7. až 9. listopadu 2014

Dálší článek

Barnard límcový a barnard zelený už nejsou dva samostatné druhy papoušků

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější