Neznámý útočník střílí invazní papoušky v jižní Kalifornii. Zřejmě kvůli hluku

Postřelený amazoňan velkýNejméně dva papoušky už postřelil neznámý útočník v jihokalifornském Imperial Beach, kde žije na 13 nepůvodních druhů papoušků, většinou z Jižní Ameriky. Zatím poslední obětí střelce byl amazoňan velký, kterého zasáhly projektily vypálené zřejmě ze vzduchovky do levého křídla a patrně ptáka navždy ochromí. Papouška našli náhodní kolemjdoucí v jednom ze dvorů, jak sedí na zemi se zakrvavenou levou částí těla a nemůže vzlétnout. Zraněný pták byl převezen do veterinární nemocnice, kde podstoupil rentgeny. Ty potvrdily, že v těle ptáka se nachází dva kovové projektily, které amazoňanovi způsobily i několik zlomenin.

„I když papoušek podstoupí operaci, je pravděpodobné, že už nikdy nebude vypuštěn zpět do volné přírody,“ řekl listu UT San Diego zakladatel organizace SoCal Parrot Brooke Durham. Prvního postřeleného papouška, amazoňana zelenolícího, objevili ochránci přírody letos v létě v Ocean Beach. Pták byl pravděpodobně také střelen vzduchovkou, rentgen potvrdil projektily na krku a ramenou. Silně podvyživeného ptáka se nakonec podařilo zachránit, ale už nikdy nebude létat. Zbytek svého života, který může být dlouhý i 60 až 80 let, stráví v zařízení SoCal Parrot Sanctuary, které se stará o týrané a různě zanedbávané papoušky.

K TÉMATU: Městečko v Texasu chrání vyhláškou invazní aratingy zelené. Papoušci lákají turisty

V celé jižní Kalifornii žije na tisíc jedinců různých druhů papoušků, odhaduje Amanda Planteová ze SoCal Parrot Sanctuary. Obyvatelé Imperian Beach nezřídka pozorují i hejna čítající přes stovku těchto ptáků. Ornitologové zde prokázali výskyt 13 různých druhů papoušků od aratingy škraboškového a červenolícího po amazoňana fialovotemenného. Papoušci jsou dobře rozeznatelní od ostatních ptáků pestrým zbarvením a především hlasitým křikem. Právě ten patrně vedl k tomu, že neznámý pachatel vzdal vzduchovku a začal po papoušcích střílet.

Úvodní foto: SoCal Parrot

Předchozí článek

Asociace chovatelů exotického ptactva má po roce existence víc než 700 členů

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 14. až 16. listopadu 2014

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější