Mňau TV, první česká televize zaměřená na domácí mazlíčky, zahájila zkušební vysílání. Kde ji naladíte?

Mňau TV webUVNITŘ VIDEO – Téměř o dva měsíce později, než původně avizovala, zahájila zkušební vysílání první česká televize zaměřená na chov domácích mazlíčků Mňau TV. Od víkendu ji lze naladit zdarma na klasickou televizní anténu v celoplošném televizním multiplexu 4, jehož prostřednictvím vysílají i programy Fanda, Smíchov a Telka. Tato vysílací síť pokrývá svým signálem 95 procent obyvatel České republiky, diváci však musí přeladit své přijímače, aby se jim nová televize načetla do programové nabídky. Stačí na příjímači spustit automatické ladění programů a Mňau TV by se měla zobrazit mezi dostupnými stanicemi. Fakticky by ji měli naladit všichni diváci, kteří přes anténu chytají výše zmíněné tematické kanály skupiny Nova.

Mňau TV je lifestylový kanál zaměřený na svět psů, koček, papoušků a dalších domácích mazlíčků. Zkušební vysílání obsahuje krátkou upoutávku, která se ve formě smyčky neustále opakuje. Ostrý start vysílání stanice plánuje na druhou polovinu prosince. „Už první informace o plánovaném vzniku této stanice vzbudila mimořádný ohlas. Jedná se o jednoduchý koncept bez složitých programových formátů,“ říká Paul Milkovics ze společnosti CE Media, která je držitelem vysílací licence Mňau TV. „Chceme v první řadě nabídnout oddech a útěk od všedních starostí. Věříme, že se Mňau se může stát tím kanálem, který přivede k televizi celou rodinu pohromadě.“

Televize bude vysílat i videa od diváků

Výrobu pořadů pro Mňau TV má zajišťovat několik desítek pracovníků, kteří se zároveň starají o obsah sesterské televize Mňam TV zaměřené na pořady o vaření, ale také produkci Show Leoše Mareše (donedávna ji vysílala Prima, nově by se měla objevit na TV Barrandov). Společnost CE Media počítá s tím, že Mňau TV nebude mít nouzi o diváky. Češi patří podle průzkumů k nejvášnivějším milovníkům domácích zvířat na světě. Samotní diváci se budou moci aktivně zapijit do tvorby programu nové televize. „Většina lidí má dnes prostřednictvím mobilu či jiného zařízení k dispozici HD kameru a rádi bychom, aby brali Mňau jako platformu, kde své domácí miláčky mohou předvést světu,“ vysvětluje Milkovics.

K TÉMATU: První českou televizi o domácích mazlíčcích Mňau TV zpropagují znělky s labradorem a korelou

Vedle pozemního vysílání v multiplexu 4 by se Mňau TV měla postupně objevit i v programových nabídkách vybraných poskytovatelů satelitní, kabelové a IP televize. Plánuje také provozovat vlastní videoarchiv pořadů na webu www.mnau.tv, který na sebe zatím upozornil hrubkou v textové upoutávce na start vysílání (viz úvodní foto tohoto článku). Domácím mazlíčkům, ale i dalším zvířatům, se z televizí dostupných na českém trhu dosud výhradně věnoval pouze program Animal Planet. Jde o nadnárodní televizní stanici, která je lokalizovaná do českého jazyka a poskytují ji kabelové a satelitní společnosti a také operátoři IPTV, digitální televize přes IP protokol. Jde však výhradně o placený program.

Úvodní foto: Mňau TV (screenshot www.mnau.tv)

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 4. až 6. prosince 2015

Dálší článek

Jiří Řejha: Jak jsem se od chovu výstavních andulek dostal k mezinárodnímu posuzování

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější