První českou televizi o domácích mazlíčcích Mňau TV zpropagují znělky s labradorem a korelou

Korela chocholatá ochočená„Kočkování“ labradora s nepoměrně menší ochočenou korelou bude ústředním motivem staničních znělek první české televize zaměřené na domácí mazlíčky Mňau TV. Program, který bude provozovat společnost CE Media, jež stojí i za kulinářskou stanicí Mňam TV, má podle předsedy představenstva Pála Milkovicse odstartovat nejpozději do 15. října letošního roku. „Neřeknu přesný den, ale myslím si, že to bude nejpozději do tohoto data,“ uvedl šéf firmy CE Media v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Zároveň ujistil, že zaměření Mňau TV bude velmi vyvážené, takže nepůjde o kanál, který by se většinově věnoval pouze kočkám. „Název Mňau má smysl, když ho uvidíte v logu naší televize, ale zatím nechci prozradit podrobnosti,“ dodal Milkovics.

Mňau TV bude vysílat v celoplošné pozemní digitální síti 4, jejímž prostřednictvím lze na klasickou televizní anténu naladit například tematické kanály skupiny Nova jako Fanda, Smíchov nebo Telka. Nedávno se v tomto multiplexu objevila i sesterská televize Mňam TV. Diváci si ale budou muset kvůli sledování Mňau TV znovu přeladit své televizory, buď ručně zadat vysílací kanál nejbližšího vysílače multiplexu 4, na který směřují jejich příjmové antény, nebo spustit automatické ladění všech nových programů. Některé typy televizorů ale při automatickém vyhledávání nových stanic automaticky mažou dosavadní umístění programů v televizoru a divák ho musí složitě znovu celé zadávat. Známé jsou tím především televizory značky Samsung.

Infotainment a domácí videa od chovatelů

Nová televize si podle Pála Milkovicse nedělá ambice konkurovat stanicím typu National Geographic a nebo Discovery, nepůjde jí o vzdělávací a vědecké pořady. „Na druhou stranu v každém případě chceme, aby to nebyla jenom zábava, ale i infotainment a určitá složka, kde se lidé dozví praktické rady, jak se mají o zvířata starat. To by nakonec mohla být zajímavá část vlastního obsahu, který nebude nikde jinde,“ míní Milkovics. Další důležitou složku budou tvořit videa dodaná přímo diváky nebo chovateli zvířat. „Budeme je upravovat a stříhat, aby to nevypadalo jako nějaké amatérské video na internetu. Neměla by to být nahodilá sbírka domácích videí, ale na druhou stranu jsme připraveni promovat a prodávat obsah, který bude skutečně vytvořen přímo diváky,“ slibuje šéf společnosti CE Media.

K TÉMATU: V Česku začne vysílat první televize pro chovatele domácích mazlíčků. Zdarma přes anténu

Pál Milkovics doufá, že Mňau TV neosloví jen chovatele zvířat a majitele domácích mazlíčků, ale i lidi, kteří doma žádné zvíře nemají. „Tím pádem nepočítáme s tím, že bychom generovali peníze jenom z prodeje reklamy na potřeby pro domácí mazlíčky,“ vysvětlil. „Sice jsem byznysmen a úplně se neopájím při představě, že se budu pravidelně dívat na kočky nebo psy, ale zároveň to je typ obsahu, u kterého bych i já dokázal občas relaxovat. Přináší pozitivní pocity, nikomu nevadí, je to prostě esence příjemně stráveného času. Jsme přesvědčeni, že může oslovit široké spektrum lidí. Dá se na to dívat i ve větší společnosti lidí, může to být zábavnější než nějaké animované seriály,“ míní Pál Milkovics. Mňau TV se podle něj od začátku objeví i u největších poskytovatelů satelitní a kabelové televize.

Úvodní foto: Wikimedia Commons

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..