V Česku začne vysílat první televize pro chovatele domácích mazlíčků. Zdarma přes anténu

Aratinga jendajChovatelé domácích mazlíčků v České republice se dočkají speciální televizní stanice zaměřené výhradně na chov ochočených zvířat. Společnost CE Media v září zahájí vysílání programu Mňau TV, který bude dostupný přes klasické televizní vysílače pro víc než 95 procent obyvatel Česka. Nový kanál zaměřený na svět psů, koček, papoušků a dalších domácích zvířat bude už druhou televizní stanicí provozovanou firmou CE Media. Doplní již existující televizi Mňam TV, která se původně zaměřovala pouze na vaření a od září se přeorientuje na lifestyle. Její tváří se stane mj. Leoš Mareš, který bude pro Mňam TV připravovat každodenní late night show.

Chovatelská Mňau TV počítá s vytvářením vlastních pořadů, ale také s přebíráním obsahu od samotných majitelů domácích mazlíčků. „Přímé zapojení diváků bude jednoznačně tvořit důležitou součást vysílání,“ slibuje generální ředitel CE Media Pál Milkovics. Stanice bude cílit převážně na ženy a děti, cílem je ale vytvořit rodinný kanál, u kterého se sejde celá domácnost. Ve střednědobém horizontu by chtěla dosáhnout tříprocentního podílu na sledovanosti, což je hodnota, na které se běžně pohybuje Prima love nebo ČT Sport. Výrobu pořadů má zajišťovat tým několika desítek zaměstnanců a externích spolupracovníků CE Media v synergii se sesterským kanálem Mňam TV.

Pokrytí televizního multiplexu 4, v němž bude od září vysílat Mňau TV. Žluté a červené body v mapě jsou zprovozněné vysílače. (Zdroj: Digital Broadcasting)
Pokrytí televizního multiplexu 4, v němž bude od září vysílat Mňau TV. Žluté a červené body v mapě jsou zprovozněné vysílače. (Zdroj: Digital Broadcasting)

Přes anténu v pozemním multiplexu 4

Počáteční investici do startu „zvířecí“ televize odhaduje CE Media na několik desítek milionů korun. Podle Milkovicse by měla být o něco vyšší než do stávajícího kanálu Mňam TV, samotný provoz by ale měl být levnější. „Každý z našich kanálů oslovuje trochu odlišnou cílovou skupinu, ale jedno mají společné – rádi bychom dosáhli toho, aby si je lidé automaticky spojovali s pozitivními zážitky,“ uvedl Pál Milkovics. Novou televizi Mňau TV diváci naladí v celoplošném pozemním multiplexu 4, v němž vysílají například i tematické kanály skupiny Nova jako je Fanda, Smíchov a Telka. Dostupná by měla být i v nabídce kabelových operátorů, na IPTV a po satelitu.

K TÉMATU: Sledujte online hnízdění arů araraun v šumperském paneláku!

Televize zaměřené na chov domácích mazlíčků nejsou ve světě ničím neznámým. Ve Spojených státech například existuje kanál Pet Network, přes kabel a satelit lze i v České republice naladit například Animal Planet, který ale kombinuje pořady o divokých zvířatech a domácích mazlíčcích. Vyloženě česká televize zaměřená na chovatele ale dosud na našem trhu chyběla. Na chovatele se zaměřovaly jen specializované pořady jako byl Receptář prima nápadů, Rady ptáka Loskutáka či chovatelská poradna na Rádiu Dechovka. Chovatelství je přitom jedním z nejrozšířenějších koníčků v České republice.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Vědci poprvé v historii odchytili papouška nočního, který byl považován za vyhynulého

Dálší článek

Projekt na ochranu arů arakang shání dobrovolníky na pomoc v peruánském pralese

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější