Praha bude mít vlastní ptačí burzu, ve spolupráci s Terrabazarem ji připravuje KPEP

TerrabazarUVNITŘ VIDEO – Pražští chovatelé papoušků a dalších druhů exotického ptactva se již v září dočkají vlastní ptačí burzy. Ve spolupráci s Terrabazarem, tradiční burzou teraristů, ji připravuje Klub přátel exotického ptactva (KPEP). „Jedná se o první burzu v České republice, která převzala podmínky prodeje ptactva navržené KPEPem. Bodovací klece jsou nutné!“ upozornil klub na své oficiální stránce na Facebooku. Pravidla pro ptačí burzy představil KPEP společně s Asociací chovatelů exotického ptactva (ACHEP) na loňském V.I.P. setkání chovatelů ve středočeských Kozovazech.
Terrabazar se pokusí oslovit chovatele exotického ptactva již podruhé. Loni po dobu několika měsíců zajišťovali prodej chovatelských potřeb a krmiva na této akci manželé Bartlovi se svým e-shopem ePapoušek. Po letní přestávce ale účast na Terrabazaru neobnovili. Terrabazar se koná jednou měsíčně v Konferenčním centru City poblíž stanice metra Pankrác (ulice Na Strži 65/1702, Praha 4). „Členové KPEPu mají na tuto akci po předložení klubové karty nebo nahlášení svého jména vstup zdarma. V případě zájmu o prodej vašeho ptactva se prosím registrujte na stránkách terrabazar.cz/registrace-prodejce co nejdříve,“ vyzývá KPEP.

Pozvánka na první Terrabazar s ptačí sekcí od KPEP

Pozvánka na první Terrabazar s ptačí sekcí od KPEP

KPEP nabídne i chovatelskou poradnu

Členové klubu budou mít rovněž zvýhodněný poplatek za prodejní místo při prodeji exotického ptactva. Zájemce za ně zaplatí 60 korun. První Terrabazar rozšířený o prodejní sekci exotického ptactva se uskuteční v sobotu 17. září od 8:30 do 12:00 hod. Organizátoři kromě jiného slibují i veterinární, legislativní a chovatelskou poradnu pro majitele exotických ptáků. K dispozici bude také specializovaný „ptačí“ veterinář MVDr. Sebastian Franco. Do konce roku pak proběhnou ještě tři Terrabazary s „ptačí“ sekcí: 8. října, 5. listopadu a 17. prosince. Vzájemná spolupráce s KPEP začala již v průběhu letošního léta, kdy Terrabazar propagoval na svém Facebooku tradiční výstavu exotického ptactva v Botanické zahradě na pražském Albertově.

K TÉMATU: Řád ptačích burz je na světě, Asociace chovatelů exotického ptactva ho představila na setkání v Kozovazech

Vlastní ptačí burza Praze dlouhodobě chybí. Nejbližší akce tohoto druhu se konají na Kladně nebo v Kolíně. Jednou ročně se ptačí burza objevuje také na výstavě Exotika v Lysé nad Labem. „Jde o dlouhodobou snahu o zavedení pravidelné ptačí burzy v Praze. Sešel se zájem KPEP se zájmem Terrabazaru, který o sekci pro chovatele exotického ptactva usiloval několik let,“ řekl serveru Ararauna.cz předseda KPEP Ladislav Žoha. Ptačí sekce mají i další teraristické burzy v Česku, například v Brně, Jihlavě, Trutnově nebo Teplicích.

Úvodní foto: Terrabazar.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..