PF 2017 a hodně chovatelských úspěchů v novém roce přeje Ararauna.cz

Milí čtenáři, rok 2016 se nám pomalu završil a je na místě si trochu zabilancovat. Pro web Ararauna.cz to byl pátý rok existence. Po celou tu dobu se podařilo zachovat pravidelné denní vydávání článků, byť redakci tvoří v podstatě jediný člověk a ten má Araraunu jako koníčka vedle časově dost náročného zaměstnání. Nešlo by to skloubit dohromady bez pochopení rodiny, která pomáhá i s další časově dost náročnou zálibou – chovem papoušků. A ten se letos opět trochu rozrostl, takže Araraunu rozhodně nevydává nějaký teoretik, ale chovatel.
Vedle Ararauny už nějaký ten čas existuje i samostatný e-shop Čoko-papoušek.cz, nedávno přejmenovaný na Loro-shop.cz. Letos jsme společnými silami vydali první tištěnou publikaci, nebo spíš brožuru Žako v CITES I, která se pokouší zaplnit informační vakuum okolo přeřazení žaků do první přílohy mezinárodní úmluvy CITES, což znamená obnovení jejich povinné registrace a nově i vydávání výjimek ze zákazu obchodní činnosti v případě, že majitel chce s papoušky komerčně nakládat.

Brožura Žako v CITES I je pomyslným prvním balonkem, na kterém si testujeme, jaký by byl zájem o podobné jednorázové publikace. Myslíme si totiž, že dokážeme dát dohromady obsah, který je unikátní, atraktivní a čtivý. A tak zatímco web Ararauna.cz zůstane nadále volně přístupný a jeho obsah bude všem k dispozici zdarma, tištěné publikace budou jakousi prémiovou nadstavbou, která pomůže udržet tento web nadále otevřený a nezpoplatněný. Podobným způsobem fungují i některé velké mediální domy, tak uvidíme, zda se to podaří i nám v tak úzce specializovaném oboru.

I takový byl letošní rok v redakci webu Ararauna.cz. První snůška araraun však byla čistá. (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Za pět let existence webu Ararauna.cz se podařilo téměř zčtyřnásobit jeho publikum. V letošním roce jej podle měření Google Analytics navštívilo 125 tisíc čtenářů, kteří si prohlédli 800 tisíc stránek. Zatím vám nabízíme pouze články, omezené množství databází a diskusní fórum. V příštím roce ale Araraunu čeká další rozšiřování. Nabídneme služby, na které jste možná zvyklí jinde, ale u nás je najdete kvalitnější. Tedy pevně věříme, že tomu tak bude.

Z Ararauny by se měl postupně stát portál pro chovatele papoušků, kde najdete úplně vše. Nepodaří se to za jeden rok, ale už ten příští by tomu měl hodně napomoci. Tak nám držte palce a pokud byste se rádi podělili o vaše zkušenosti s chovem papoušků, neváhejte nám napsat. Rádi vaše články zveřejníme nebo přijedeme na reportáž.

PF 2017 a chovu zdar!
Předchozí článek

Indonéští ochránci vrátili do přírody přes 100 pašovaných kakadu bílých, eklektů a loriů žlutohřbetých

Dálší článek

Zoo Praha pokořila historický rekord, loni přivítala 1 448 353 návštěvníků

2 Comments

  • Ahoj Potůčkovi.
    Také Vám všem přeju vše nej… do roku 2017 a „ararauně“ a jejímu tvůrci hodně dobrých nápadů a chovatelských úspěchů.
    Ač jsem hlavně „kachňák“ tak se denně rád podívám co nového mezi papoušky…. Ještě jednou vše nej a ať se podaří všechny nápady zrealizovat. Jarda

    • Díky, Jardo! Také přejeme vše nej a těšíme se, jak Tě na jaře přepadneme i s dětmi a podíváme se na kachny! 🙂

      Honza

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější