Zoo Praha pokořila historický rekord, loni přivítala 1 448 353 návštěvníků

Nejvyšší návštěvnosti ve své historii dosáhla v loňském roce zoologická zahrada v Praze – Troji. Do nejznámější a největší české zoo zavítalo 1 448 353 návštěvníků, což bylo o víc než 300 tisíc více oproti dosavadnímu rekordu z roku 2014. Letošního miliontého návštěvníka zahrada přivítala již 16. srpna. „V neděli 4. prosince byla dokonce překročena hranice 1 400 000, což je nejvyšší návštěvnost od otevření pražské zoo v roce 1931,“ informovala Jana Myslivečková, vedoucí tiskové a publikačního oddělení pražské zoo. Zároveň oznámila, že se loni v Praze narodilo nebo vylíhlo 1 323 mláďat od 229 druhů zvířat.
Za nejzásadnější přírůstky, které se výrazně podepsaly na rekordní návštěvnosti, zoo považuje dvě „stoprocentně pražská“ slůňata, která byla počata i narozena v Troji. Jde o Maxmiliana, kterého 5. dubna porodila slonice Janita, a o Rudolfa, který se narodil 7. října slonici Tamaře. Velkou pozornost návštěvníků přitáhl i nečekaný porod mláděte gorily Shindy, u které ani ošetřovatelé netušili, že je březí. Sameček Ajabu se tak rovněž podílel na zvýšení návštěvnosti pražské zoologické zahrady. Velkou reklamu zoo udělal i nečekaný útěk hejna 18 ibisů skalních, které se postupně podařilo během dvou březnových týdnů pochytat a vrátit zpět.

Dva týdny trval hon na uprchlé ibisy skalní. Na tomto snímku je odchyt jednoho z uprchlíků do nárazové sítě v Říčanech. (Foto: Rudolf Flachs, Zoo Praha)

Začala stavba Rákosova pavilonu

Pro milovníky papoušků je zajisté událostí číslo jedna zahájení stavby Rákosova pavilonu pro velké druhy papoušků a další vzácné exoty. Do nového chovného zařízení, které vzniká na místě původních starých voliér pro papoušky, se už letos nastěhují první nájemníci včetně extrémně vzácných arů kobaltových, jejich známějších příbuzných arů hyacintových, kakadu palmových, trichů orlích či amazoňanů jamajských a šedohlavých. Pro veřejnost se však Rákosův pavilon otevře až v roce 2018, společně s dalším novým pavilonem pro australskou faunu, který s ním bude těsně sousedit.

K TÉMATU: Rákosův pavilon dokončíme ještě letos, slibuje pražská zoo. Otevře ho ale až v roce 2018

Rákosův pavilon a expozice australské fauny jsou součástí střednědobé koncepce rozvoje pražské zoo, kterou loni v srpnu schválila Rada hlavního města Prahy jako zřizovatel trojské zahrady. Součástí plánů je i výstavba nového pavilonu goril, nový prostor pro lední medvědy a pavilon pro pandy velké (o jejich zapůjčení do Prahy bude muset oficiálně požádat prezident republiky nebo premiér). Pražská zoo rovněž vyjednává o možnosti zlepšen dopravní obslužnosti. Ve hře je nová tramvajová linka po vltavském nábřeží, která by měla zastávku u jihozápadního cípu zoo. Zahrada by zde zřídila další vstup.

Úvodní foto: Zoo Praha
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..