Časopis Papoušci má nového šéfredaktora, povede ho Ladislav Žoha

Novým šéfredaktorem časopisu Papoušci bude Ladislav Žoha, předseda Klubu přátel exotického ptactva (KPEP) a Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP). Ve funkci nahradí Alenu Winnerovou, která časopis vedla od jeho vzniku v roce 2001. K výměně šéfredaktorů dojde od třetího letošního čísla, které vyjde na konci dubna. Ladislav Žoha s časopisem Papoušci dlouhodobě spolupracoval, v posledních letech přispíval do každého čísla několika články, většinou na témata spojená s krmením papoušků, welfare, či texty zaměřenými na konkrétní rody a druhy papoušků.
Časopis Papoušci vychází jako dvouměsíčník, vydává ho českobudějovické vydavatelství Dona. Titul cílí jak na chovatele, tak na majitele domácích mazlíčků. Redakce úzce spolupracuje s nadací Loro Parque Fundación, pro kterou vydavatelství Dona každoročně tiskne mezinárodní kalendáře Loro Parque. Od roku 2002 pořádají Papoušci jednou za dva roky celostátní seminář pro chovatele papoušků „Svět papoušků a lidí“, který se poslední léta koná v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy. Ladislav Žoha na letošním ročníku, který se uskuteční v sobotu 9. září, vystoupí s přednáškou na téma Přírodní formy australských papoušků.

K TÉMATU: Předsedou nové Asociace chovatelů exotického ptactva byl zvolen Ladislav Žoha

Nový šéfredaktor časopisu Papoušci se zároveň z pozice předsedy KPEP a ACHEP podílí na organizaci konkurenčního V.I.P. setkání chovatelů papoušků ve středočeských Kozovazech, které je naplánované na příští sobotu 18. března. Tuto akci doposud podporoval časopis Nová Exota, který si s Papoušky přímo konkuruje. Zajímavá situace nastane i v organizaci ACHEP, které Ladislav Žoha předsedá. Místopředsedou asociace je totiž šéfredaktor Nové Exoty Jan Sojka. Obě redakce se v minulosti přetahovaly o interní i externí redaktory. Ladislav Žoha byl jedním z mála autorů, který pravidelně přispíval do obou titulů.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..