Jestřáb zaútočil na ochočenou andulku, nakonec sám uvízl v její kleci

Do neobvyklé situace se dostal jestřáb, který se rozhodl ulovit ochočenou andulku v kleci umístěné na dvoře domku v Peorii v americkém státě Illinois. Dravec si dokázal otevřít dvířka klece a vlézt za andulkami, dvířka se za ním ale zavřela a jestřáb zůstal uvězněn uvnitř. Vysvobodit ho museli až majitelé andulek, kteří byli nemile překvapeni. „Obvykle necháváme klec v domě, ale protože bylo hezké slunečné počasí, rozhodli jsme se naše andulky PD a Snowyho vyndat na sluníčko,“ vysvětlila majitelka domu Becky Grieferová televizní stanici CBS 5 AZ.
Ženu později upoutalo hlasité bouchání a vyběhla ven, kde spatřila jestřába uvízlého v kleci. „Říkala jsem si, jak se může tak velký pták dostat do tak malé klece? Máváním křídel ji shodil na zem. Chvíli jsem přemýšlela, jak se mu podařil takový husarský kousek,“ popsala. Jakmile spatřila, že na dně klece leží jejich andulka, rychle ji vytáhla ven do bezpečí: „Bylo vidět, že ji jestřáb dal co proto, ale přežila.“ Sameček andulky Snowy měl větší štěstí než samička PD, která útok nepřežila. Jestřába žena po vyfotografování pustila z klece ven. „Bylo zřejmé, že hledal snadnou kořist,“ míní Becky Grieferová.

Sameček Snowy, který přežil útok jestřába (Foto: Azfamily.com)

Přeživší andulka má preventivně domácí vězení

Majitelé andulek jsou přesvědčeni o tom, že sameček Snowy se dokázal jestřábovi bránit a díky tomu přežil. Dravce mohla také zmátnout nezvyklá situace, když se ocitl zavřený v kleci a začal se spíše zajímat o to, jak se z ní dostat ven. „Původně jsme měli tři andulky a teď máme jedinou. Snowy je nejsilnější andulkou v ptačím světě. Je to dost silná osobnost,“ říká Becky Grieferová. Jejího devítiletého syna však silně zasáhla smrt samičky PD. „Jsem velmi smutný. Přál bych si, aby mohla žít mnohem déle, ale teď je už v nebi,“ řekl chlapec televizi CBS 5 AZ.

K TÉMATU: Papoušci záchranáři: množí se případy, kdy ochočení ptáci varovali majitele před požárem

Grieferovi plánují, že v nejbližší době nebudou klec se Snowym dávat ven před dům. „Necháme ho uvnitř v domě do doby, než jestřáb zmizí,“ říkají. Rodina uvažuje, že samečkovi pořídí novou samičku, ale nejprve se chystá připravit malý památníček samičce PD, která padla za oběť dravci.

Úvodní foto: Azfamily.com
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Evropská unie uvažuje, že zakáže chov většiny exotických zvířat. Pojďme tomu zabránit!

!!! Podpisová akce proti pozitivním seznamům ZDE !!!