Ondřej Štafek a Jan Sládek asistenty nového šéfredaktora časopisu Papoušci

Redakce časopisu Papoušci se po příchodu nového šéfredaktora Ladislava Žohy rozrostla o další dva členy. Oba jsou z Klubu přátel exotického ptactva (KPEP), kterému Ladislav Žoha předsedá a v minulosti již s časopisem spolupracovali – ať už jako autoři nebo protagonisté rozhovorů. Jména nových posil zveřejnil nový šéfredaktor na oficiální stránce časopisu Papoušci na Facebooku. „Můj tým šéfredaktora časopisu Papoušci je dnešním dnem kompletní. Dovolte, abych Vám představil své dva asistenty – Jan Sládek a Ondřej Štafek. Díky pánové Vám oběma a těším se na vynikající spolupráci,“ uvedl Ladislav Žoha.
Nový šéfredaktor se zároveň ujal správy facebookové stránky Papoušků. Tištěný časopis povede Ladislav Žoha od třetího letošního čísla, které vychází v květnu (reálně jej však předplatitelé dostanou již zhruba za měsíc, na konci dubna). Změnu ve vedení Papoušků, o které server Ararauna.cz informoval jako první přede dvěma týdny, potvrdil vydavatel titulu, českobudějovické vydavatelství Dona, minulý čtvrtek 16. března. K výměně šéfredaktora dochází po šestnácti letech, dosavadní šéfredaktorka Alena Winnerová se posune v hierarchii vydavatelství na pozici ředitelky edice časopisů.

Ladislav Žoha, nový šéfredaktor časopisu Papoušci (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

V Budějovicích zůstává jedna redaktorka

„Jedním z našich hlavních cílů je vydávat časopis, který díky kvalitnímu obsahu a zveřejněným odborným informacím přispěje ke zlepšování welfare papoušků v ČR. Jsem velice ráda, že právě pan Ladislav Žoha přijal nabídku a převezme vedení našeho tradičního dvouměsíčníku,“ okomentovala avizovanou změnu ve vedení časopisu Alena Winnerová. Oficiální jmenování nového šéfredaktora do funkce za přítomnosti externích redaktorů časopisu Papoušci a zástupců vedení nakladatelství Dona se má uskutečnit v květnu. Jedinou interní redaktorkou titulu v českobudějovické redakci zůstává Radka Hrevušová, která má zároveň na starosti správu archivu fotografií.

K TÉMATU: Časopis Papoušci má nového šéfredaktora, povede ho Ladislav Žoha

Redakci Papoušků dále tvoří pět externích redaktorů: Martin Rašek, který se věnuje barevným mutacím papoušků, Milena Vaňková se zaměřením na všeobecný chov, Helena Vaidlová coby specialistka na aviární veterinu, Petr Vopálka jako zástupce českého Agapornis klubu a Jana Jiroušková Kamberská, specialistka na výživu a krmení papoušků. Časopis také úzce spolupracuje s Nadací Loro Parque Fundación, pro kterou vydavatelství Dona každoročně vydává nástěnné kalendáře Loro Parque. V každém čísle Papoušků vychází exkluzivně novinky z Loro Parque.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..