Američané vytváří seznamy lidí, kteří týrali zvířata. Obchody a útulky jim nesmí prodat domácí mazlíčky

Zamezit týrání zvířat ve Spojených státech by měly nové zákony a vyhlášky, které postupně přijímají jednotlivé státy Unie nebo radnice velkých měst. V New Yorku, Tennessee nebo v Cook County v Illinois jsou tak lidé, kteří byli v minulosti trestáni za týrání zvířat, zapisováni na seznamy, které se podobají seznamům sexuálních delikventů. Podle serveru Animalloversnews.com tak v daných státech a městech nebude možné prodat domácího mazlíčka člověku, který porušil zákon a bylo mu prokázáno týrání zvířete. Kupující bude muset podepsat čestné prohlášení, že se na takovém seznamu nenachází.
Registry lidí, kteří ubližovali zvířatům, sice ještě nejsou povinné ve všech amerických státech, ale přibývá jich. Někde jsou veřejné, jinde, jako například v New Yorku, k nim veřejnost nemá přístup. Úprava legislativy ale naznačuje, že ve Spojených státech se na týrání zvířat začíná nahlížet mnohem přísněji než doposud. Obchody s domácími mazlíčky ponesou přímou odpovědnost za to, pokud prodají zvíře člověku, jemuž bylo prokázáno týrání jiného zvířete. Zájemce si budou muset nejprve prověřit a pokud to nebude možné, protože daný stát nebo město seznamy delikventů nezpřístupní, musí si od něj nechat podepsat zmiňované čestné prohlášení.

Každého kupujícího si musí prověřit

Seznamy by měly pomoci i různým zvířecím útulkům, které hledají nové majitele pro opuštěné domácí mazlíčky. Právě v útulcích totiž hledají různí tyrani své budoucí oběti. Provozovatelé útulků by tedy měli mít možnost prověřit, zda potenciální osvojitel náhodou není v registru osob, které týraly zvířata. „Je to vynikající zpráva pro všechny, co považují domácí mazlíčky za plnohodnotné členy rodiny. Snad lidé, kteří uvažují o tom, že by ublížili nějakému zvířeti, přehodnotí svůj záměr, pokud si budou vědomi rizika, že se jejich jméno objeví na seznamu, do kterého bude moci snadno nahlédnout prakticky kdokoli,“ věří redakce webu Animalloversnews.com.

K TÉMATU: Začínal s jedním papouškem, teď se stará o 500 nechtěných mazlíčků v největším útulku v USA

Dokumentace těchto zločinců zjednoduší život ochráncům zvířat a pomůže při vymáhání práva, míní web. Týrání zvířat má většina lidí spojeno se špatným zacházením se psy, kočkami nebo koňmi. Často však také trpí papoušci, o které není v domácnosti správně postaráno, tráví roky v nevyhovujících malých klecích a dostávají nevhodné krmivo. Spojené státy jsou proslulé řadou velkých papouščích útulků, v nichž se hromadí zejména velké druhy papoušků, jako jsou arové, kakadu, žakové nebo amazoňani. V České republice podobný útulek provozuje společnost Laguna, která plánuje vytvořit celou záchrannou stanici pro exotická zvířata spojenou s karanténou a veterinou.

Úvodní foto: Rescuethebirds.org
Předchozí článek

Neobvyklé cesty evoluce: Nadměrná plodnost a neplodnost u zebřiček pestrých

Dálší článek

Chovatelé žalují úřady kvůli nevyřazení aratingy žlutého ze seznamu ohrožených druhů

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější