Žena vyhodila živého papouška v plastovém pytli do schránky, zvířecí útulek ho zachránil

UVNITŘ VIDEO – Neuvěřitelnou krutost projevila žena, která se chtěla zbavit ochočeného amazoňana modročelého. Ptáka donesla do útulku v americkém New Hampshire, ovšem zanechala ho v boxu určeném pro dary – krmivo, hračky a další potřebné věci pro zvířata v útulku – a navíc papouška zabalila do igelitového pytle. Zaměstnanec útulku nejprve myslel, že v pytli na odpad budou potřeby pro domácí mazlíčky. Živý papoušek ho překvapil. Manažerka útulku Shelia Ryanová ihned rozhodla o transportu ptáka ke smluvnímu veterináři, který konstatoval, že amazoňan přečkal nedobrovolný pobyt v igelitovém pytli nad očekávání dobře a nebude třeba ho hospitalizovat.
Papoušek byl viditelně oškubaný na břiše, což byl patrně důvod, proč se ho chtěla původní majitelka zbavit. Bezpečnostní kamera u schránky útulku zaznamenala blondýnku, která k útulku přijela v tmavém Sedanu a krátce po deváté hodině ráno vložila pytel do schránky. Zaměstnanec útulku schránku vybíral o hodinu a půl později. „Byli jsme velice zdrceni z toho, jakým způsobem se zbavila svého papouška. Vzhledem k tomu, že se to stalo téměř dvě hodiny před otevírací dobou útulku, jsme šťastní, že se pták v igelitovém pytli neudusil,“ řekla deníku Bangor Daily News výkonná ředitelka útulku Lisa Dennisonová.

Zachránci hledají původní majitelku

Ačkoli způsob, jakým se žena zbavila papouška, odporuje zákonu proti týrání zvířat, útulek nebude požadovat vyšetření případu a stíhání pachatelky. „Chceme ženu, která nám dovezla amazoňana, vyzvat k tomu, aby nás kontaktovala a sdělila nám podrobnosti o papouškovi, abychom mu mohli poskytnout co nejlepší péči,“ nechala se slyšet Dennisonová. Zaměstnanci útulku mezitím papouška pojmenovali „Mayday“. Podle Shelie Ryanové amazoňan v útulku odmítal žrát a pokračoval ve škubání peří. „Pokud se nedozvíme něco o jeho minulosti, bude obtížné určit, co zapříčinilo stres, který vedl k tomuto škubání. Jakmile se nám podaří stres potlačit, papoušek se škubáním přestane,“ věří Ryanová.

K TÉMATU: Magdalena Žohová: Postižení papoušci mají právo na život, Laguně se daří nacházet jim nové majitele

Amazoňana nyní vyšetří veterinář specializovaný na aviární medicínu. Určit důvod neurotického chování ptáka ale bude bez znalosti jeho minulosti těžké. „Potřebujeme získat jen základní informace, na které se ptáme, když nám někdo do útulku doveze zvíře: co nejraději žere, jak se jmenuje a snažíme se získat co nejvíce informací, abychom mohli zvířatům poskytnout co nejlepší možnou péči,“ obrací se Shelia Ryanová na neznámou majitelku oškubaného amazoňana. S hledáním ženy mohou pomoci i dobrovolníci, kteří papouška poznali a mohli by sdělit, odkud pochází. Zvířecí útulek pro ně zřídil speciální SOS telefonní linku.

Úvodní foto: New Hampshire SPCA
Předchozí článek

Chcete se podívat do zázemí liberecké zoo na ary hyacintové a nestory kea?

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 25. až 27. května 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější