První Čech, který pracuje v Loro Parque na Tenerife, bude přednášet na kongresu EXOTA Olomouc

Jaké to je pracovat v největším papouščím parku na světě? O svých zkušenostech v roli asistenta kurátorky Loro Parque na kanárském ostrovu Tenerife bude na 1. mezinárodním kongresu EXOTA Olomouc 2018 v sobotu 13. října 2018 přednášet Lubomír Tomiška, první Čech pracující v této zoologické zahradě. Kongres proběhne v olomouckém hotelu Flora během mezinárodní výstavy EXOTA Olomouc. Účastníci akce získají v ceně registračního poplatku 900 Kč i třídenní permanentku pro vstup na výstavu a pozvánku na závěrečný večírek EXOTY Olomouc, který se uskuteční rovněž v sobotu 13. října 2018 večer v hotelu Flora.
Lubomír Tomiška bude jedním ze čtyř přednášejících a také jediným českým spíkrem. Další tři přednášky zajistí zahraniční hosté: chovatel a publicista Tony Silva ze Spojených států, ornitolog a veterinář Miguel Angel Goméz Garza z Mexika a Sjack Bastiaan z Nizozemí. Tony Silva pohovoří o nových trendech v umělém odchovu papoušků a pokřtí na kongresu reedici své knihy Psittaculture, která vychází po 28 letech od prvního vydání a je rozšířenou anglickou verzí české knihy Průvodce chovem papoušků (v roce 2016 ji vydala Nová EXOTA). Zároveň také představí další knižní novinku v češtině, publikaci o chovu arů.

Kurátorka Loro Parque Márcia Weinzettl, šéfredaktor časopisu Nová EXOTA Jan Sojka, asistent kurátorky Loro Parque Lubomír Tomiška a organizátor EXOTY Olomouc Jaroslav Čermák při návštěvě Loro Parque na Tenerife (Foto: archiv Nové EXOTY)

Tlumočení do češtiny a polštiny zajištěno

Miguel Angel Goméz Garza bude na kongresu přednášet o svých zkušenostech s chovem a odchovem ararů zelených a hnědočelých, mexických druhů amazoňanů a také o objevu nového druhu papouška – amazoňana modrokřídlého. Sjack Bastiaan coby jeden z největších expertů na barevné mutace papoušků v Evropě vystoupí s přednáškou o mutačních alexandrech, ale i dalších papoušcích. Všechny zahraniční přednášky budou tlumočeny do češtiny, pro účastníky z Polska bude zajištěn extra překlad do polštiny. Účastníci kongresu získají od organizátorů certifikát o absolvování akce a také katalog výstavy EXOTA Olomouc 2018.

K TÉMATU: Objevitel nového druhu amazoňana a úspěšný chovatel ararů přijede přednášet na EXOTU Olomouc

V ceně vstupenky na kongres je zahrnuto i občerstvení během celé akce včetně oběda. Zájemcům mohou pořadatelé zprostředkovat ubytování v hotelu Flora, kde se bude kongres konat a také placené parkování na hlídaném parkovišti v areálu hotelu (účastníci kongresu budou mít slevu). Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím online registračního formuláře na webu www.exotaolomouc.cz/kongres, kde jsou také veškeré informace o programu kongresu a kontaktní údaje na pořadatele. Kapacita sálu je omezena na 160 míst, více než třetina je již v tuto chvíli obsazena. Doporučujeme vám tedy s registrací neotálet.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
1 komentář

  1. J.B. Admin napsal:

    Možná přijde i kouzelník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..