Objevitel nového druhu amazoňana a úspěšný chovatel ararů přijede přednášet na EXOTU Olomouc

UVNITŘ POZVÁNKA – Návštěvníci letošního ročníku mezinárodní výstavy exotického ptactva EXOTA Olomouc budou mít unikátní možnost setkat se s objevitelem nového druhu amazoňana modrokřídlého a úspěšného chovatele obou druhů ararů. Mexický ornitolog a chovatel Miguel Angel Goméz Garza bude jedním ze čtyř přednášejících na prvním mezinárodním kongresu pro chovatele papoušků, který se uskuteční při EXOTĚ Olomouc. Vedle něj se mohou účastníci těšit i na amerického chovatele a publicistu Tonyho Silvu, nizozemského chovatele mutačních papoušků a jednoho z největších expertů na mutace v Evropě Sjacka Bastiaana a českého asistenta kurátorky největšího papouščího parku na světě Loro Parque Lubomíra Tomišku.
Kongres se uskuteční v sobotu 13. října od 10 hodin v olomouckém hotelu Flora. Zájemci budou moci zároveň navštívit i Exotu Olomouc, protože v ceně registračního poplatku 900 Kč bude i třídenní permanentka na výstavu. „Prvním ročníkem kongresu chceme zavést novou tradici a využít toho, že se do Olomouce na EXOTU sjíždí chovatelé z celé střední Evropy, protože jde o největší akci svého druhu v regionu,“ říká Jan Sojka, vydavatel časopisu Nová EXOTA a hlavní organizátor EXOTY Olomouc, již pořádá stejnojmenná základní organizace Českého svazu chovatelů z Olomouce. Kongres by se konal stejně jako výstava vždy jednou za dva roky.

REGISTRUJTE SE: Přihlašovací formulář na 1. mezinárodní kongres EXOTA Olomouc 2018

Nahlédněte pod pokličku chovu papoušků v Loro Parque

Letošní první ročník se zaměří na nové trendy v umělém odchovu papoušků, s nimiž účastníky semináře seznámí Tony Silva. O chovu mexických druhů amazoňanů, ararů zelených a hnědočelých pohovoří Miguel Angel Goméz Garza. Tomu se jako vůbec prvnímu na světě podařilo v zajetí odchovat arary hnědočelé. Společně s Tonym Silvou loni v červnu oznámil objev nového druhu amazoňana modrokřídlého, který se měl před 120 lety oddělit od příbuzného amazoňana běločelého a obývá centrální část poloostrova Yucatán. Jiní mexičtí vědci letos v květnu objev nového druhu papouška zpochybnili a označili amazoňana modrokřídlého za křížence.

K TÉMATU: V Mexiku se podařilo objevit nový druh papouška: amazoňana modrokřídlého

České chovatele na kongresu EXOTY Olomouc jistě zaujme i přednáška Lubomíra Tomišky, který třetím rokem působí jako asistent kurátorky v Loro Parque na Tenerife a nechá účastníky nahlédnout pod pokličku zázemí největšího papouščího parku na světě. Přiblíží například způsob umělého odchovu mláďat i příprav vývozu papoušků do Evropy včetně České republiky. Sjack Bastiaan kongres zakončí přednáškou o nejnovějších barevných mutacích papoušků, přičemž se zaměří na své oblíbené alexandry. Přednášky zahraničních hostů budou tlumočeny do českého jazyka a v účastnickém poplatku je započítán i oběd a další občerstvení po celou dobu kongresu. Podrobnější informace a přihlašovací formulář naleznete na webu www.exotaolomouc.cz/kongres.

Úvodní foto: koláž Ararauna.cz
Předchozí článek

Statistika CITES: V Česku je už šest arů kobaltových, počty registrovaných žaků přesáhly 9 000

Dálší článek

U brazilského Beléma zaznamenali první úspěšné hnízdění aratingů žlutých po více než 50 letech

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější