Ptačí burza ve slovenské Nitře posune začátek na 7:00 a zakáže prodej z přenosek

UVNITŘ NOVÝ ŘÁD BURZY – Příští rok to bude deset let, co jsme čtvrtou zářijovou neděli uspořádali v areálu Agrokomplexu v Nitře první mezinárodní burzu exotického ptactva, drůbeže, holubů, králíků, terarijních zvířat a doplňkového zboží. Začínali jsme v jedné hale s účastí 1 833 lidí. Dnes burzy organizujeme ve třech halách a zaznamenáváme zvyšující se návštěvnost. V říjnu 2014 burzu navštívilo zatím nejvíc chovatelů, jejich počet dosáhl 10 317. Statistiku vedeme od roku 2010. Během letošního roku burzy navštívili 51 317 návštěvníků. Každooročně se tento počet zvyšuje, dnes je na úrovni 100 000 návštěvníků ročně. Burzy pořádáme pravidelně každou čtvrtou neděli v měsíci, výjimečně je termín přesunutý na jiný týden.
Harmonogram burz platný pro budoucí kalendářní rok zveřejňujeme na podzim na stránkách Agrokomplexu Nitra, Slovenského zvazu chovateľov (SCHZ) a formou letáků je dostupný na samotných burzách. Pořadateli burzy jsou Agrokomplex a SCHZ. Od začátku se snažíme dělat maximum pro to, aby ti, kteří přijedou na burzu, byli spokojení a rádi přijeli i příště. Jde například o možnost rezervovat si za poplatek část stolu v hale pro exoty na celý kanlendářní rok dopředu. Hodnotíme to jako správné rozhodnutí, které má mezi chovateli pozitivní ohlasy. Naším cílem je, aby chovatelé nenavštěvovali burzu pouze proto, že mají co prodávat, ale abychom vytvořili prostor, kde se budou setkávat lidé se společnými zájmy a tématy k rozhovoru, prostor pro vznik a utužování přátelství.

Organizační řád burzy Nitra platný od 1. ledna 2019 by Jan.Potucek on Scribd

Nitra se chce přiblížit západním standardům

Areál Agrokomplexu poskytuje slušné podmínky pro dosažení vyšším úrovně burz, která je standardní pro evropsky významné akce tohto typu. Úroveň burzy mají však do velké míry v rukou i chovatelé, kteří se jí účastní. Jelikož je společenská situace v chovatelství jiná než před deseti nebo dvaceti lety, i my, organizátoři, reagujeme na potřeby doby. Proto jsme se rozhodli od ledna 2019 změnit řád burzy, s cílem přiblížit ho těm evropským a zvýšit úroveň prodeje a komfort prodávaných ptáků. Nejvýznamnější změnou bude možnost prodávat ptáky pouze z bodovacích klecí a hodinový posun začátku a konce burzy.

K TÉMATU: Řád ptačích burz bude platit i na Kladně: vyžaduje čisté přepravky a klece náležité velikosti

Uvědomujeme si, že každá zaváděná změna a novinka se může setkat s určitou nevolí a neochotou přijmout ji. Zodpovědně jsme zvážili všechny argumenty pro i proti. Jsme odhodláni k tomu důsledně dbát na dodržování uvedených změn platných od ledna 2019 a věříme, že všichni prodávající budou mít dostatek času a ochoty se na tyto změny připravit.

Úvodní foto: Agrokomplex Nitra
Předchozí článek

Nádrž Krásné u Šumperka v sobotu ožije celostátním srazem volně létajících papoušků. Již pošesté

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 3. až 5. srpna 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější