Loro Parque je oficiálním distributorem reedice knihy Psittaculture od Tonyho Silvy

Účastníci nadcházejícího světového kongresu chovatelů papoušků, který na kanárském ostrovu Tenerife pořádá tamní papouščí park Loro Parque, budou mít šanci zakoupit nejrozsáhlejší publikaci o chovu papoušků na světě Psittaculture, kterou vydala redakce časopisu Nová EXOTA z České republiky. Dílo amerického chovatele a publicisty Tonyho Silvy navazuje na jeho 28 let starou knihu Psittaculture a je její přepracovanou a výrazně doplněnou reedicí, která vyšla již předloni v češtině. Nynější anglická verze má ještě o 100 stran více než česká (celkem 600) a váží neuvěřitelných 2,5 kg. Loro Parque je jejím oficiálním distributorem.
„Z každé prodané knihy jde 40 procent ceny na podporu Loro Parque Foundación,“ přiblížil serveru Ararauna.cz vydavatel publikace a šéfredaktor Nové EXOTY Jan Sojka. Knížka bude k dostání v informačním centru Loro Parque Foundación ve veřejně přístupné zoologické zahradě Loro Parque v Puerto de la Cruz. Centrum se nachází v části zoo zvané Animal Embassy hned vedle odchovny mláďat papoušků Baby Station. Cena jednoho výtisku je 60 euro. Zahraniční zájemci si mohou publikaci rovněž objednávat přímo od vydavatele, který ji distribuuje již od přelomu srpna a září. „Ozvala se nám řada zájemců z exotických zemí jako je Zambie, Kostarika nebo z Austrálie,“ líčí Jan Sojka.

Autor knihu pokřtí na EXOTĚ Olomouc

Oficiální křest reedice knihy Psittaculture proběhne na výstavě EXOTA Olomouc 2018, která začíná v pátek 12. října 2018 na olomouckém výstavišti Flora. Zúčastní se ho přímo autor publikace Tony Silva, který o den dříve slavnostně otevře výstavu a o den později bude jedním z přednášejících na 1. mezinárodním kongresu pro chovatele exotického ptactva EXOTA Olomouc 2018. Na kongresu Tony Silva představí také svoji další knižní novinku, publikaci zaměřenou na chov papoušků ara, která vyjde v češtině. Dvousetstránková kniha bude mít stejný formát jako Psittaculture a bude obsahovat řadu unikátních fotografií, včetně nejzajímavějších barevných mutací arů.

K TÉMATU: Průvodce chovem papoušků od Tonyho Silvy vychází v mezinárodní verzi. K dostání bude i v Česku

Obě knižní novinky budou k dostání i na výstavě EXOTA Olomouc 2018, která potrvá od pátku 12. do neděle 14. října 2018. Tony Silva bude mít na výstavě autogramiádu. Knížka o arech bude teprve čtvrtou publikací v češtině zaměřenou na největší papoušky světa. Na přelomu tisíciletí vyšly v České republice knihy Arové a aratingy od Milana Vašíčka a Arové v přírodě i lidské péči od Rosemary Low (český překlad). Loni v září pak vydavatelství Dona, které vydává časopis Papoušci, na svém semináři Svět papoušků a lidí představila český překlad knihy Arové od švýcarského autora Larse Lepperhoffa. Originál této knihy je rovněž k dostání v Loro Parque na Tenerife.

Úvodní foto: archiv Tonyho Silvy
Předchozí článek

Světová premiéra na EXOTĚ Olomouc 2018: Poprvé vystaví papoušky žlutočelé

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 21. až 23. září 2018

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější