Průvodce chovem papoušků od Tonyho Silvy vychází v mezinárodní verzi. K dostání bude i v Česku

Obsáhlá publikace Průvodce chovem papoušků, kterou před třemi lety vydala redakce časopisu Nová EXOTA, se dočkala mezinárodní verze. Kniha amerického autora Tonyho Silvy pod původním názvem Psittaculture tak prochází reedicí po 28 letech od jejího prvního vydání. Na rozdíl od českého vydání je ještě o něco obsáhlejší, konkrétně o sto stran, které obsahují informace určené pro chovatele z tropických a neotropických oblastí. „Oproti českému vydání jsme ji také výrazně zaktualizovali a sehnali řadu dalších zajímavých a unikátních fotografií, například nových barevných mutací arů nebo amazoňanů,“ říká vydavatel Jan Sojka.
Nové a aktuálnější jsou také informace o situaci se záchovným programem arů škraboškových, které před třemi lety chovala především katarská stanice Al Wabra. Letos však všechny tyto vzácné papoušky přesunula do německého chovného zařízení Sdružení na ochranu ohrožených papoušků (ACTP). „Knihu jsme aktualizovali do poslední chvíle předtím, než šla do tiskárny. Poslední změny v obsahu jsme dělali ještě přede dvěma týdny,“ líčí Jan Sojka. První výtisky budou k dispozici již 23. srpna. Většina nákladu knihy, která je kompletně psaná v angličtině a v roli lektorů a jazykových korektorů se na ní podíleli i australští chovatelé v čele se Simonem Degenhardem, je určena pro zahraniční zájemce.

Kapitola o barevných mutacích arů (Foto: Nová EXOTA)

Úvod kapitoly o australských papoušcích (Foto: Nová EXOTA)

Mutace australských papoušků (Foto: Nová EXOTA)

Fotografie vzácných mutací amazoňanů se neobjevily ani v českém vydání Průvodce chovem papoušků (Foto: Nová EXOTA)

V češtině vyjde i nová kniha o arech

Knižní novinku již začal na Facebooku propagovat i její autor Tony Silva. „Nové vydání Psittaculture bude k dispozici 1. září. Jde o nejrozsáhlejší knihu o chovu papoušků, která kdy byla napsána. Trvalo mi to 28 let od doby, co byl dokončen rukopis prvního vydání Psittaculture. Během této doby jsem se soustředil na shromažďování dat prokazujících teorie o chovu a další výzkum papoušků. Kniha má 600 stran, váží 2,5 kg a obsahuje více než tisíc fotografií,“ popsal Tony Silva, který novinku osobně pokřtí 13. října na 1. mezinárodním kongresu pro chovatele papoušků EXOTA Olomouc, který se uskuteční u příležitosti stejnojmenné mezinárodní výstavy exotického ptactva (registrační formulář na tuto akci zde).

K TÉMATU: Průvodce chovem papoušků: komplexní monografie, která by si zasloužila pravidelnou reedici

Právě na EXOTĚ Olomouc si odbude premiéru i další nová kniha Tonyho Silvy, tentokrát v češtině. Půjde o novou publikaci zaměřenou na chov arů. „V těchto dnech jde do tisku. Na přebalu bude mít aru škraboškového,“ prozradil vydavatel Jan Sojka. Zatímco u knihy o arech ještě nebyla stanovena cena, publikace Psittaculture bude k dostání za 60 euro. „To je cena pro zahraniční chovatele. Zájemci z České republiky ji budou moci získat výhodněji, zvláště pokud jsou předplatiteli časopisu Nová EXOTA,“ dodal Jan Sojka. Obě publikace bude možné zakoupit nejen na kongresu, ale i na samotné výstavě EXOTA Olomouc, která se uskuteční 12. až 14. října na olomouckém výstavišti Flora.

Úvodní foto: EXOTA Olomouc
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..