Časopis Papoušci změnil vydavatele a sídlo, už nepatří nakladatelství Dona

Českobudějovické nakladatelství Dona již není vydavatelem dvouměsíčníku Papoušci. Časopis zároveň od ledna změní i sídlo redakce, upozornila v úvodníku prvního čísla pro rok 2019 ředitelka redakce Alena Winnerová. Novým vydavatelem Papoušků je Nakladatelství FYNBOS, které vzniklo v červenci tohoto roku a jehož jedinou majitelkou je právě Alena Winnerová. Firma oficiálně sídlí v obci Dubné, ale provozovnu, redakci a sklad má na výstavišti v Českých Budějovicích. „Od prvního ledna bude redakce časopisu Papoušci sídlit na nové adrese v Českých Budějovicích. Telefony a e-maily jsou stále stejné a pro vás čtenáře se vůbec nic nemění,“ ujistila v úvodníku Alena Winnerová.
Redakce dvouměsíčníku Papoušci dosud sídlila v Komenského ulici v Českých Budějovicích, na stejné adrese jako nakladatelství Dona. To dosud vydávalo také všechny knihy o chovu papoušků, které připravovala redakce časopisu Papoušci. Dona samotná se však soustředí především na vydávání kuchařek. Těm se věnuje i nové nakladatelství FYNBOS, které má v nabídce aktuálně tři tituly: překlad knihy Adelheida Entingera Bylinkové pečení, Hotovky – nejoblíbenější české recepty od Aleny a Josefa Winnerových a „Zuzanka a Jiřík vaří – a ví jak na to“ od Aleny Winnerové. Oba manželé dosud vydávali vlastní kuchařky v nakladatelství Dona, které vlastní rodiče Aleny Winnerové.

Ředitelka redakce časopisu Papoušci Alena Winnerová (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Alena Winnerová zůstává spolumajitelkou Dony

Změna vydavatele časopisu Papoušci byla postupná. Již v pátém čísle letošního ročníku, které vyšlo letos v srpnu, se v tiráži vedle oficiálního vydavatele Dona objevila i informace, že nakladatelský servis zajišťuje nakladatelství FYNBOS. Stejná informace se opakovala i v šestém, posledním čísle dvouměsíčníku pro letošní rok. Poté již časopis Papoušci přešel plně pod nakladatelství FYNBOS. Alena Winnerová však nadále zůstává spolumajitelkou nakladatelství Dona, v němž podle obchodního rejstříku vlastní pětinový podíl. Po dvou pětinách pak náleží jejím rodičům, zakladatelům nakladatelství Dona Vladimíru Doležalovi a Aleně Doležalové.

K TÉMATU: Časopis Papoušci je bez šéfredaktora. Ladislav Žoha na žádost vydavatele odchází

Časopis Papoušci vychází od roku 2000. Redakce úzce spolupracuje s nadací Loro Parque Fundación, pro kterou vydavatelství Dona každoročně tisklo mezinárodní kalendáře Loro Parque. Od roku 2002 pořádají Papoušci jednou za dva roky celostátní seminář pro chovatele papoušků „Svět papoušků a lidí“, který se poslední léta koná v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy. Nejbližší seminář proběhne v sobotu 7. září 2019 a redakce avizuje jako řečníky ředitelku Papoušků Alenu Winnerovou, kmenovou autorku časopisu Milenu Vaňkovou, italského chovatele Randy Berryho a blíže nespecifikovaného zástupce Loro Parque Fundación, který má přednášet o chovu amazoňanů v Loro Parque.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..