Časopis Papoušci je bez šéfredaktora. Ladislav Žoha na žádost vydavatele odchází

Pouhých pět měsíců vydržel v čele redakce časopisu Papoušci předseda Klubu přátel exotického ptactva a Asociace chovatelů exotického ptactva Ladislav Žoha. Minulý týden na žádost a po dohodě s ředitelkou redakce a zakládající šéfredaktorkou Alenou Winnerovou složil funkci a z redakce odešel. Společně s ním Papoušky opustil i jeho asistent Jan Sládek. Redakční asistent šéfredaktora Ondřej Štafek v časopisu zůstává na pozici stážisty. Personální změny už redakce zanesla na svůj web. Z něj vyplývá, že jedinou interní zaměstnankyní Papoušků zůstává ředitelka redakce Alena Winnerová, která redakci nadále povede.
Ladislav Žoha stihl připravit tři vydání dvouměsíčníku Papoušci, včetně aktuálně vycházejícího pátého čísla. Právě to se zřejmě stalo důvodem, proč šéfredaktor redakci opouští. Podle informací serveru Ararauna.cz je hlavní příčinou časová zaneprázdněnost a prodlevy při přípravě aktuálního vydání do tisku. Páté číslo Papoušků šlo do tiskárny předminulou neděli, kdy zároveň finišovaly přípravy tradiční výstavy Klubu přátel exotického ptactva v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze na Albertově. „S panem Žohou jsme ukončili spolupráci po vzájemné dohodě. V praxi se ukázalo, že máme příliš odlišné vize, týkající se budoucích obsahů a celkové koncepce časopisu Papoušci. Přejeme panu Žohovi mnoho úspěchů v další chovatelské činnosti a všech aktivitách, kterým se věnuje,“ uvedla pro server Ararauna.cz Alena Winnerová.

K TÉMATU: Časopis Papoušci má nového šéfredaktora, povede ho Ladislav Žoha

Časopis Papoušci vydává českobudějovické vydavatelství Dona. Titul cílí jak na chovatele, tak na majitele domácích mazlíčků. Redakce úzce spolupracuje s nadací Loro Parque Fundación, pro kterou vydavatelství Dona každoročně tiskne mezinárodní kalendáře Loro Parque. Od roku 2002 pořádají Papoušci jednou za dva roky celostátní seminář pro chovatele papoušků „Svět papoušků a lidí“, který se poslední léta koná v kongresovém centru Tři věžičky u Jihlavy. Ladislav Žoha měl na letošním ročníku, který se uskuteční v sobotu 9. září, vystoupit s přednáškou na téma Přírodní formy australských papoušků, svou účast však vzhledem k situaci zrušil.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Předchozí článek

Výstava exotů v Botanické zahradě na pražském Albertově je letos skromnější, obsadila jeden skleník

Dálší článek

Hnízdní budky pro ary kanindy v přírodě slaví úspěch, letos v nich vyvedli devět mláďat

One Comment

  • Odpověd pani Winnerové je příliš diplomatická, aby byla pravdou. Je zatím cítit i něco jiného, než jen „příliš odlišná vize“. A i kdyby – to nevědeli na samém začátku? Nevěřím!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější