Březen ve znamení seminářů: 2. března Sraz papouškářů ve Dvoře Králové, 9. března V.I.P. setkání v Lysé

UVNITŘ PROGRAM – Dva tradiční semináře pro chovatele papoušků, V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva a Sraz papouškářů, letos nezopakují chybu z loňského roku, kdy se obě akce konaly ve stejný den téměř 200 km od sebe. Letos organizátoři obou seminářů zvolili dvě soboty týden po sobě. Jako první se 2. března odehraje Setkání papouškářů ve Dvoře Králové nad Labem, které je určeno majitelům ochočených mazlíčků, a především pak vyznavačům volného létání papoušků. Stejně jako loni se sraz uskuteční v penzionu Za vodou, kde si lze dopředu objednat ubytování. Na rozdíl od jiných podobných akcí Setkání papouškářů začíná odpoledne a potrvá až do večera. Naplánovány má čtyři přednášky.
Dvůr Králové zůstává, V.I.P. setkání se znovu stěhuje

Na úvod setkání vystoupí fotograf a chovatel ochočených papoušků František Brzák s fotoreportážemi a videy ze svých cest za papoušky do jejich přirozeného prostředí v Jižní Americe či Austrálii. Následovat bude přednáška pořadatele setkání Zdeňka Krňávka o přirozeném a umělém odchovu mláďat papoušků. Václav Peričevič z Prahy poté přednese příspěvek o volném létání papoušků ve skupině a na závěr proběhne přednáška Magdaleny Žohové o společnosti Laguna, která se stará o opuštěné a nechtěné papoušky – domácí mazlíčky. Setkání papouškářů ve Dvoře Králové nad Labem začíná ve 13 hodin a v ceně vstupného 200 Kč je zahrnut i oběd a občerstvení. Ubytování lze zajistit za cenu 700 Kč na osobu a noc včetně snídaně.

Chovatelům voliérových ptáků bude určeno spíše V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva, které se po loňském pokusu s areálem v Radostovicích na jihu Čech vrací do středních Čech, konkrétně na Výstaviště v Lysé nad Labem, kde od loňského roku pracuje hlavní organizátor této akce Ladislav Žoha. Semináři bude vyčleněn pavilon A2, v němž bývají během výstav EXOTIKA umístěny kolekce bodovaných ptáků. V.I.P. setkání, které se bude konat 9. března, letos nabídne pět přednášek, z toho jednu od zahraničního hosta. Jako první vystoupí chovatel vzácných kakaduů Milan Habrcetl s přednáškou o černých kakaduech a záchranném centru Kaarakin v Austrálii, pro které pořádá v České republice veřejné sbírky (účastníci loňských výstav EXOTA Olomouc a EXOTIKA Lysá nad Labem si mohou pamatovat stánky Kaarakin).

Laguna na obou seminářích

V druhé přednášce se bude Aneta Vychytilová ze společnosti Laguna věnovat odchovu bílých kakaduů od papoušků umístěných do tohoto záchranného centra. Chovatelsky zřejmě nejzajímavějším příspěvkem bude hned následující prezentace Jiřího Šustra o jeho celoživotní specializaci na chov loriů. Čtvrtou přednášku zajistí Norbert Souček, šéf zapsaného ústavu Czech Parrot Rescue, který pro společnost Laguna buduje v prostorách bývalého nákladového nádraží Žižkov v Praze novou záchrannou stanici Laguna. Ve svém příspěvku se zaměří na moderní technologie při chovu papoušků. Na závěr setkání vystoupí brazilský chovatel M. Sc. Luiz Roberto Francisco s přednáškou o chovu, ochraně a obchodování s neotropickými papoušky v Brazílii.

K TÉMATU: V.I.P. setkání chovatelů 2018 se přestěhovalo do Radostovic na jihu Čech, účastníků ubylo

V.I.P. setkání chovatelů exotického ptactva bude opět celodenní, prezence účastníků začne již v 9:30 a první přednáška v 10:00 hod. Účastnický poplatek oproti dřívějším letům opět o něco podražil, v ceně 950 Kč je započítán i oběd, nealko nápoje, káva a odpolední občerstvení. Případné ubytování si musí účastníci zařídit individuálně. Uzávěrka pro přihlášky je 3. března, zájemci se mohou hlásit prostřednictvím webu www.kpep.cz pořádajícího Klubu přátel exotického ptactva. Pro účastníky je zajištěno parkování zdarma na hlídaném parkovišti v areálu Výstaviště Lysá nad Labem (vjezd je Čapkovou ulicí vedle vlakového nádraží).

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..