Anketa mezi chovateli: Jak se vám líbil letošní ročník EXOTIKY 2019 v Lysé nad Labem?

UVNITŘ HLASOVÁNÍ – Oslovili jsme několik předních chovatelů a spolupracovníků serveru Ararauna.cz s dotazem, jaký dojem na ně udělal letošní ročník výstavy EXOTIKA 2019, který dnes končí na Výstavišti Lysá nad Labem. Odpovědi vám nabízíme v nezkrácené verzi a rádi uvítáme i vaše postřehy z EXOTIKY coby největší letošní tuzemské výstavy exotického ptactva, ale i dalších cizokrajných zvířat. Reportáž z této akce včetně bohaté fotogalerie si můžete přečíst zde. Pod dnešním článkem můžete tuto výstavu ohodnotit v anketě známkou jako ve škole.
Milan Habrcetl, chovatel černých kakaduů

Stejně jako v loňském roce jsem se i letos těšil na výstavu Exotika v Lysé nad Labem. Výstava splnila má očekávání. Zejména k vyzdvihnutí a velká pochvala patří za skvělou výzdobu celé výstavy. Oproti loňsku mě velmi potěšila ucelená kolekce bažantů a také „želvárium“ v pavilonu B. Pozitivní je i propojení se soukromými ZOO. Kde jinde na výstavě uvidíte tygry nebo krokodýla? Jako papouškář jsem se těšil i na výstavní ptáky a též do haly C. Zde se žádné překvapení nekonalo. Možná dvě věci k zamyšlení – prezentace ptáků ze záchranné stanice by si zasloužila vysvětlující tabuli. Přeci jen jde o výstavu v letošním roce největší, a tak by návštěvníci měli vědět, proč se tam dávají různě poškození ptáci, aby vzniklo i ponaučení. A druhá věc mě zarazila – bodovaní ptáci obdrželi tituly Mistr ČR. Také by si zasloužilo lépe vysvětlit, neboť je Mistr republiky vítěz výstavy v Lysé, nebo vítěz speciální klubové výstavy?

Veronika Plháková, veterinární ordinace Avianmed.cz

Na Exotiku v Lysé nad Labem jezdím každý rok. Letos se mi líbila mnohem více než loni Obdivovala jsem především černého kakaďáka a ary hyacintové. Akce se mi také líbí z toho důvodu, že se zde vždy setkám s mnoha známými chovateli z různých koutů České republiky. Beru to jako společenskou událost.

Jarmila Tomečková, majitelka ochočených arů araraun

Dva nejlepší pavilony byly úplně na začátku, kde jsem viděla ptáky, které jsem opravdu neznala. Potom mě zaujal pavilon, kde byli výstavní malí exoti. A nejlepší byl samozřejmě pavilon C, kde byli ti nejlepší papoušci. Děsně mě ale štvalo, že platím vstupné na výstavu exotických zvířat a je tam spousta prodejců hadrů a dalších pitomostí. Kvůli nim jsem do Lysé nad Labem z Ostravy opravdu nejela. Jinak to pro mě bylo nejlepší setkání s přáteli a milovníky papoušků. Pořadatelům jsem o těch hadrech říkala, ale byla jsem za trotla z Ostravy.

Jana Čubová, chovatelka velkých druhů papoušků

Lze vypíchnout skvělou práci pořadatelů. Dali si letos opravdu záležet na dekoracích. Exponáty zasazeny do spousty zeleně. Voliéry zasypané podzimním listím, suché trávy i zelený trávník, nařezané větve, opravdu nádhera. Krásné černé labutě, seriemy, ale i spousta hrabavých ptáků stojí za vidění. Osobně mě zaujaly želvy různých druhů. Ozvláštněním výstavy je aligátor Luďan. Expozice papoušků je věnovaná spíše problematickým svěřencům společnosti Laguna. Do dalších ročníků přeji pořadatelům udržet stávající vysoký standard.

Oznámkujte letošní výstavu EXOTIKA 2019 jako ve škole:

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
1 komentář

  1. Difko napsal:

    Každý bude asi hodnotit to co ho zajímá( co chová).Toto je dosti zavádějící anketa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..