Koronavirus odsouvá setkání chovatelů Severovýchodních Čech s přednáškou Čestmíra Drozdka na neurčito

Sobotní 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech ve Smržově u Hradce Králové, na kterém měla proběhnout přednáška Čestmíra Drozdka o jeho zkušenostech s chovem exotického ptactva, se neuskuteční. „Vzhledem k událostem týkajících se koronaviru se přednáška Čestmíra Drozdka odkládá na neurčito. O náhradním termínu budeme včas informovat,“ sdělil Jiří Vojtěch, předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, organizace pořádající tuto akci. Naopak členská schůze této organizace, která měla předcházet samotnému setkání s přednáškou Čestmíra Drozdka, se uskuteční. Její začátek se ale posouvá ze 14:00 na 16:00 hod.

„Všichni, kdož mají zájem o členství v naší základní organizaci, nebo se chtějí o naší činnosti vědět více, jsou zváni. Pan Drozdek všechny zdraví, omlouvá se a těší se po uklidnění situace,“ dodal za výbor ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy Jiří Vojtěch. Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady vlády o zákazu konání všech akcí s účastní 100 a více lidí také dochází k postupnému rušení ptačích burz a chovatelských trhů. Jako první ho oznámilo Výstaviště Floria v Kroměříži. „Burza drobného zvířectva a okrasného ptactva, která se měla konat v neděli 15. března, je zrušena. Důvodem je nařízení ministerstva zdravotnictví, které zakázalo konání všech společenských akcí nad 100 osob z důvodu prevence nebezpečí vzniku a rozšíření virového onemocnění,“ uvedlo výstaviště na svém webu.

Kroměřížské výstaviště zrušilo chovatelskou burzu, která se měla uskutečnit tuto neděli 15. března

Po ptačí chřipce zruší burzu v Nitře patrně i koronavirus

Výstaviště Kroměříž také ze stejného důvodu uzavřelo až do odvolání zábavní park Dětský svět. „Další akce Výstaviště Kroměříž připravuje dle plánu a věří, že se brzy situace zklidní a všechny plánované akce proběhnou dle harmonogramu. Situaci bereme velmi vážně a je v kontaktu s úředními orgány. Výstaviště Kroměříž již dříve zavedlo zvýšená hygienická opatření. Zdraví návštěvníků je na prvním místě. Děkujeme za pochopení,“ dodali organizátoři kroměřížských chovatelských trhů. Podobně by měli postupovat i pořadatelé dalších ptačích burz, kde se očekává návštěvnost nad 100 lidí. Na Slovensku sice plošný zákaz organizování akcí se 100 a více účastníky vyhlášen nebyl, i tak se ale nad tamními burzami vznáší otazník.

K TÉMATU: Zoo Praha uzavřela kvůli koronaviru všechny vnitřní expozice, včetně Rákosova pavilonu

Například nitranské výstaviště Agrokomplex, které už letos muselo zrušit jednu ptačí burzu kvůli ptačí chřipce, nyní posunulo na neurčito veletrh Nábytek a bydlení, který se měl konat od 10. do 15. března. Jeho pořádání mu zakázalo ministerstvo zdravotnictví. Nejbližší ptačí burza v Nitře se má konat 22. března, kdy se ještě nedá očekávat nějaká pozitivnější změna ve vývoji epidemie nového typu koronaviru COVID-19. Řada jarních konferencí a dalších akcí je přesouvána pro jistotu na podzim. Současný zákaz by měl trvat minimálně dva týdny, podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly ale spíše minimálně měsíc. Prymula to prohlásil zejména v souvislosti s nařízením o uzavření základních, středních, vyšších a vysokých škol.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..