EXOTA Olomouc se letos neuskuteční, organizátoři ji kvůli koronaviru přesunuli na říjen 2021

Největší letošní výstava exotického ptactva v regionu střední Evropy, EXOTA Olomouc 2020, se neuskuteční. Organizační výbor rozhodl o jejím přesunutí na rok 2021 kvůli nejistému vývoji vládních opatření proti šíření koronaviru. V červnovém čísle časopisu Nová EXOTA o tom informoval hlavní pořadatel výstavy Jan Sojka s tím, že letos v říjnu neproběhne ani plánovaný druhý ročník Mezinárodního chovatelského kongresu EXOTA Olomouc. „V důsledku pandemie čínského viru COVID-19 a následných vládních opatření, výstavní výbor není schopen vytvořit podmínky pro konání těchto dvou mezinárodních akcí,“ vysvětlili organizátoři.

Mezinárodní výstava EXOTA Olomouc se tak uskuteční v náhradním termínu 8. až 10. října 2021, mezinárodní chovatelský kongres pak v sobotu 9. října 2021. „Děkujeme vám za pochopení a doufáme, že se potkáme na EXOTĚ Olomouc 2021. Jménem přípravného výboru vám přejeme pevné zdraví a úspěšnou chovatelskou sezónu,“ uvedl Jan Sojka. Na normálních okolností se EXOTA Olomouc koná každé dva roky. Za poslední léta tuto tradici porušila pouze jednou, když se v roce 2013 protáhla rekonstrukce olomouckého Výstaviště Flora. Tehdy se EXOTA přesunula na „sudé“ roky a konala se až v roce 2014. Nyní se tedy dalším „přeskočením“ ročníku vrátí do původních „lichých“ roků.

EXOTA Olomouc 2018 přilákala i chovatele arů škraboškových z Německa. Letos nabídla nejvíc vzácností

EXOTIKA v Lysé nad Labem bude

Další známá velká výstava exotických zvířat, EXOTIKA Lysá nad Labem, zatím s pořádáním letošního ročníku počítá. Výstava je naplánovaná na 28. října až 1. listopadu (od středy do neděle) společně s Otevřeným mistrovstvím Klubu přátel exotického ptactva ČR v bodovacích soutěžích exotického ptactva všech kategorií. Výstaviště Lysá nad Labem obnoví činnost pro veřejnost 18. až 21. června, kdy uspořádá Polabské farmářské trhy. V jejich rámci proběhne i Trh zvířat (domácích i exotických), a to v sobotu 20. června ve výstavní hale C. V podstatě jde o chovatelskou burzu, která se na Výstavišti Lysá nad Labem koná dvakrát do roka a původně se měla zaměřovat na exotické ptactvo a další cizokrajná zvířata.

Tradiční ptačí a chovatelské burzy postupně obnovují činnost. Ne všechny akce se ale uskuteční již v červnu. Například každoměsíční burza na Kladně bude dostupná až od srpna, ostravské Fauna trhy předpokládají obnovení činnosti během června. Již koncem května se opět začaly konat pražské Terrabazary, kde bývá sekce věnovaná exotickému ptactvu a společnost Laguna, která se věnuje záchraně nechtěných a postižených papoušků, znovu zahájila každotýdenní setkání s příznivci v otevřené voliéře v Bioparku Štít ve středních Čechách.

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..