Setkání chovatelů Severovýchodních Čech s přednáškou Čestmíra Drozdka se odsouvá, 13. června bude pouze schůze Exotářů

Ani napodruhé se nepodaří v náhradním termínu uspořádat 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech s přednáškou Čestmíra Drozdka, známého chovatele zobororožců, papoušků a dalších exotů. V sobotu 13. června tak ve Smržově u Hradce Králové proběhne pouze členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Informoval o tom předseda organizace Jiří Vojtěch. „Pan Drozdek k nám přijede, ale v tomto termínu to nestihne,“ vysvětlil. Členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy tedy bude začínat v 18 hodin v restauraci U koupaliště (v případě, že by se přednáška Čestmíra Drozdka konala, schůze by začínala dříve). O novém termínu 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech budou pořadatelé včas informovat.

Dá se očekávat, že akce proběhne až po letních prázdninách v tradičním podzimním termínu. Pro členy ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy ale v sobotu 13. června proběhne diskuse na téma „Jak dostat ptáky do toku aneb necháme to na nich?“, kterou inicioval jednatel Exotářů, pardubický chovatel arů Jiří Stejskal. Naplánovaná jsou tak další představení chovu tří členů organizace, konkrétně Jana Makyni (drobní exoti), Josefa Černého (arové a černí kakaduové) a Jana Holana (loriové). „Občerstvení a parkování na místě je zajištěno. Pokud máte kamarády, kteří váhají, zda se k nám přidat, vezměte je sebou, ať mají možnost nás poznat,“ vyzývají předseda Exotářů Jiří Vojtěch a jednatel Jiří Stejskal.

ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy sdružuje chovatele exotických ptáků převážně z Královéhradeckého a Pardubického kraje (není to však nutností). Organizace vznikla v dubnu 2019 a klade si za cíl výměnu zkušeností mezi chovateli, společná setkání, návštěvy u chovatelů, společné výjezdy a časem i vlastní východočeské výstavy. Tvoří ji víc než dvacítka členů, což z ní činí jeden z největších exotářských spolků v České republice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..