Vzácné papoušky z Rákosova pavilonu a další zvířata z pražské zoo je možné sledovat v 8K rozlišení

UVNITŘ VIDEO – Unikátní záběry exotických zvířat ze zázemí pavilonů pražské zoologické zahrady povýšené díky umělé inteligenci do maximálního rozlišení 8K mohou od tohoto týdne sledovat návštěvníci Zoo Praha na televizoru Samsung QLED 8K umístěném ve výloze Vzdělávacího centra poblíž ostrova lemurů. Videa, která ošetřovatelé zoo natáčí na telefony Samsung Galaxy S20, jsou určena pro speciální YouTube kanál „Krátce ze zoo“ s příspěvky ze zákulisí zahrady, kam se běžný návštěvník jinak nemůže podívat. V ultravysokém rozlišení 8K jsou ale dostupná pouze na tomto televizoru. Návštěvníci je budou moci sledovat minimálně do konce října, přičemž videa přehrávaná na televizoru se budou průběžně měnit.

„Projekt „Krátce ze zoo“ vznikl jako okamžitý nápad v době, kdy jsme museli zoo uzavřít kvůli pandemii koronaviru. Natáčeli jsme krátká videa z areálu zoo bez návštěvníků a později jsme začali přidávat i záběry ze zákulisí zoo, například z porodu slůňat. Založili jsme speciální YouTube kanál, který plníme videy od ošetřovatelů,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Tato videa jsou na portálu YouTube k dispozici v HD rozlišení. Pokročilá umělá inteligence televizoru umístěném v pražské zoo však dokáže obraz vylepšit až do rozlišení 8K, díky čemuž se obraz blíží realitě se všemi detaily i hloubkou zobrazení.

Vznikne i profesionální 8K video o pražské zoo

Samsung pro tento projekt zapůjčil pět telefonů nejvyšší řady Galaxy S20 a televizor QLED 8K. „Ve spolupráci s pražskou zoologickou zahradou tak můžeme veřejně deklarovat schopnost našich telefonů natáčet ve vysokém rozlišení a zároveň tento obsah reprodukovat na televizoru QLED 8K, který jej pomocí umělé inteligence převede do rozlišení 8K,“ konstatuje Michal Forejt, ředitel divize spotřební elektroniky ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Zároveň během této spolupráce vznikne i originální video ze zázemí pražské zoo v nativním 8K rozlišení. „Vzhledem k tomu, že nativního video obsahu v 8K rozlišení je zatím opravdu minimum, je to jedna z mála možností, jak se s ním setkat,“ dodává Michal Forejt.

Pražská zoo připravuje ve spolupráci se Samsungem také natáčení profesionálního videa v nativním 8K rozlišení, které zachytí vztah ošetřovatelů s exotickými zvířaty. Toto video se později rovněž objeví na televizoru QLED 8K ve Vzdělávacím centru zoo, na YouTube kanálu „Krátce ze zoo“, ale využijí ho také všechny značkové prodejny a showroomy Samsungu nejen v České republice a na Slovensku, ale potenciálně v desítkách dalších zemí světa, v nichž má Samsung zastoupení. Bude to vůbec poprvé, co se některá z tuzemských zoologických zahrad bude moci pochlubit vlastním propagačním videem v nejvyšším rozlišení 8K. Pro natáčení tohoto videa štáb využije nejnovější smartphone Galaxy Note 20 Ultra.

Úvodní foto: Jakub Hritz, Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..