AviMarkt Europe, náhrada za ptačí burzu ve Zwolle, se kvůli koronaviru přesouvá ze září na únor

Na burze ve Zwolle se neprodávají jen ptáci, ale třeba i hnízdní budky (Foto: Jan Potůček, Ararauna.cz)

Zhoršující se epidemická situace s Covid-19 v Nizozemsku přiměla organizátory největší ptačí burzy v západní Evropě, známé jako Zwolle (byť z toho města se akce přesunula na nové místo v 90 km vzdáleném ‚s-Hertogenboschu), přesunout podzimní ptačí trh z plánovaného termínu 18. září 2021 na 19. února 2022. Důvodem jsou prodloužená vládní opatření proti šíření koronaviru. „Jsme velmi zklamáni oznámením vlády, že se prodlužují opatření pro pořadatele veřejných akcí. Nedostali jsme od vlády a města povolení k pořádání ptačího trhu. Samozřejmě chápeme vládní opatření a budeme je dále dodržovat,“ uvedli za organizátory setkání Jorg, Hennie a Jos Heesakkersovi ze společnosti JH Bird Events B.V., která ptačí trhy AviMarkt Europe pořádá.

Všechny rezervace a vstupenky na 18. září zůstávají v platnosti i na nový termín 19. února 2022. „Ti, co mají rezervované nebo objednané vstupenky, od nás brzy obdrží e-mail o tom, jak je mohou zrušit. Moc by nám ale pomohli, kdybyste se rozhodli si vstupenky ponechat a použili je v náhradním termínu trhu,“ žádají pořadatelé. „Chceme vám poděkovat za vaši podporu a doufáme, že vás všechny opět přivítáme 19. února 2022,“ dodávají. Nizozemsko je podle českého „semaforu“ aktuálně zařazené mezi oranžové země se středním rizikem nákazy koronavirem. Sousední Belgie je však již mezi červenými zeměmi s velkým rizikem a Německo oznámilo začátek čtvrté vlny s denním přírůstkem okolo 10 tisíc pozitivně testovaných na Covid-19 denně.

Největší evropská ptačí burza v nizozemském Zwolle definitivně končí. Přesune se do ‚s-Hertogenboschu

Nové prostory jsou větší než ve Zwolle

Novým místem, kde se budou konat ptačí trhy AviMarkt-Europe, bude veletržní a koncertní hala Brabanthallen v ‚s-Hertogenboschu. „Jde o lokalitu, která může zaručit budoucnost ptačího trhu s prostory o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních, více než 4 000 parkovacími místy a je snadno dosažitelná,“ popisovali již loni v létě organizátoři. „Kvůli stěhování ze Zwolle jsme byli nuceni změnit název trhů. Vybrali jsme AviMarkt-Europe, který odkazuje na ptáky (latinsky Aves), trh a mezinárodní charakter akce,“ dodávají. K dispozici má být 3 000 metrů prodejní plochy pro více než 600 prodejců a do haly se vejde přes 7 500 návštěvníků.

‚s-Hertogenbosch je hlavním městem nizozemské provincie Severní Brabantsko. Leží na řece Dommel a průplavu Zuid Willemsvaart v bažinaté krajině asi 80 km jižně od Amsterdamu. Od Zwolle je toto místo vzdáleno zhruba 90 km jihozápadně a pro chovatele z České republiky a Slovenska znamená přemístění burzy o něco delší cestu. Zatímco z Prahy do Zwolle (vzdálenost 788 km) se dalo dojet pohodlně za sedm a půl hodiny, cesta do ‚s-Hertogenboschu dlouhá 841 km zabere více než osm hodin. Do německého Halle se jede po stejné trase jako do Zwolle, poté ale pokračuje na Kassel, Dortmund a Essen. Stále to ale je kratší cesta než na další slavnou evropskou burzu v italském Reggio Emilia, kam se z Prahy jede 917 km zhruba devět hodin.

Na návštěvě únorové ptačí burzy ve Zwolle, největší akce svého druhu v Evropě

Úvodní foto: Jan Potůček, Ararauna.cz

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 20. až 22. srpna 2021

Dálší článek

Česko je oficiálně bez ptačí chřipky, potvrdila Světová organizace pro zdraví zvířat

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější