Milan Bartl přijede 30. října přednášet o chovu žaků na 10. setkání chovatelů Severovýchodních Čech

UVNITŘ POZVÁNKA – Pouhé tři týdny po velmi úspěšné přednášce chovatele Čestmíra Drozdka na 9. setkání chovatelů Severovýchodních Čech ve Vlčí Habřině se na stejném místě uskuteční jubilejní desáté setkání s přednáškou Milana Bartla. Známý propagátor chovu papoušků coby domácích mazlíčků přijede v sobotu 30. října 2021 přednášet o chovu žaků, modernizaci svého chovného zařízení a také o návštěvách zoologických zahrad a ptačích parků v Anglii. Přednáška se uskuteční v kulturním sále u hospůdky U vlčice ve Vlčí Habřině č.p. 28 od 16:00 hod. a předcházet jí bude členská schůze ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy, pořadatele těchto setkání. Vstupné je 200 Kč a zájemci se mohou hlásit Jiřímu Vojtěchovi na telefon 603 881 884 nebo e-mail C.alba@seznam.cz.

Milan Bartl se specializuje na chov papoušků žako a arů a je dlouholetým popularizátorem chovu ochočených papoušků. O žacích vydal i vlastní knížku a společně s manželkou Martou každoročně produkují tematické kalendáře zaměřené na žaky. Řadě majitelů ochočených papoušků jsou známí díky e-shopu ePapoušek.cz, který provozují a s nímž navštěvují všechny větší chovatelské burzy v České republice. Milan Bartl již na setkání chovatelů Severovýchodních Čech přednášel, a to na druhé akci tohoto druhu, která se konala před lety ve Skaličce u Hradce Králové. Účastníci tehdejší přednášky budou moci posoudit, jak se od té doby změnilo a modernizovalo chovatelské zařízení Milana Bartla.

Přednášku lze zkombinovat s návštěvou výstavy EXOTIKA

Letošní přednáška se koná v termínu největší letošní výstavy exotů a dalších zvířat v Lysé nad Labem, která je poměrně blízko Vlčí Habřině. „Nabízí se i možnost spojit přednášku s návštěvou EXOTIKY 2021 v Lysé nad Labem a udělat si parádní chovatelskou sobotu. Vzdálenost z Lysé do Vlčí Habřiny je 67 km po dálnici D11,“ říká Jiří Vojtěch, předseda ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. Výstava EXOTIKA 2021 se letos uskuteční od středy 27. do neděle 31. října na Výstavišti Lysá nad Labem. Poprvé na ni budou vystavovat i členové ZO ČSCH Exotáři Východní Čechy. V rámci EXOTIKY proběhne i II. otevřené mistrovství ČR v bodovacích soutěžích exotického ptactva všech kategorií, které se letos mělo původně konat na olomoucké EXOTĚ 2021, jež však byla z důvodu pandemie koronaviru zrušena.

Do konce roku plánují východočeští Exotáři ještě jedno setkání chovatelů Severovýchodních Čech, na které přijede přednášet chovatel Zdeněk Jeřábek, specialista na amazoňany, o svých cestách do Kostariky. Tato přednáška se přesune z Vlčí Habřiny zpět do „domovské“ restaurace U koupaliště ve Smržově u Hradce Králové a uskuteční se v sobotu 4. prosince. Na příští rok jsou pak plánovaná minimálně dvě setkání s přednáškami.

Úvodní foto: archiv Milana Bartla

Předchozí článek

Proč se papoušci škubou? Jedním z důvodů je nuda: v přírodě hledají potravu i 18 hodin denně, v zajetí jen hodinu

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 15. až 17. října 2021

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější