Proběhne lednový světový šampionát C.O.M. 2022 v Itálii? Češi se mohou hlásit do 3. prosince

UVNITŘ PROGRAM – Necelé dva týdny mají čeští zájemci o účast na 70. světovém šampionátu C.O.M. v bodovaném ptactvu, které se bude konat koncem ledna v italské Piacenze, aby se přihlásili Českému svazu chovatelů (ČSCH). Ústřední odborná komise chovatelů okrasného a exotického ptactva ČSCH poté rozhodne o velikosti automobilu a počtu konvojářů, kteří zajistí převoz všech vystavovaných ptáků z České republiky do Itálie. Světový šampionát se bude konat od 21. do 23. ledna 2022, kdy bude přístupný veřejnosti, příjem ptáků ale proběhne o týden dříve 14. ledna 2022.

Zájemci o vystavování na světovém šampionátu se mají hlásit předsedovi Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva ČSCH Martinu Kabátovi na e-mailovou adresu martinkabat.ph@seznam.cz nejpozději do 3. prosince 2021 do 20:00 hod. Součástí přihlášky mají být informace o vystavovaných druzích, výstavní třídě (seznam zde), barvě, počtu ptáků, zda budou vystaveni jako jednotlivci nebo kolekce a dále jméno a příjmení chovatele, celá adresa trvalého bydliště, číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa. Po obdržení všech přihlášek bude ČSCH informovat vystavovatele o způsobu a harmonogramu svozu ptactva na světový šampionát a úhradě poplatků za účast na této akci.

Češi na světovém šampionátu C.O.M. 2019 ve Zwolle posbírali 37 medailí, z toho 15 zlatých

Není jisté, zda šampionát opravdu bude

Pořadatelé šampionátu budou účtovat za každého vystaveného ptáka poplatek 14 euro, k němuž ČSCH připočte částku za dopravu, katalog vyjde na 12 euro a účast na galavečeru s vyhlášením výsledků šampionátu na 55 euro. Dopravné vystavovaných ptáků z České republiky do Itálie částečně zadotuje ČSCH. Přihláška na šampionát bude pro Čechy závazná až po potvrzení, že souhlasí s částkou za přepravu ptáků, resp. celkovou částkou, která bude obsahovat i výstavní poplatek za všechny vystavované ptáky. Dopravu vystavovatelů na šampionát si bude každý řešit individuálně. Na místě pak budou platit přísná protipandemická opatření: vstup bude možný pouze očkovaným nebo s negativním testem na Covid-19 ne starším 48 hodin a ve vnitřních prostorách bude nutné mít roušku nebo respirátor.

I když jsou přípravy světového šampionátu C.O.M. 2022 v plném proudu, nelze ani vyloučit, že se z důvodu zhoršené pandemické situace akce neuskuteční nebo na ni nebudou mít přístup vystavovatelé ze států, které budou označeny za velmi rizikové. Mezi ty aktuálně patří i Česká republika. „Pořadatel zatím neřeší, jak bude postupovat v případě nepříznivé covidové situace, nejsou známa ani vládní protinákazová opatření v době cca od 10. do 25. ledna 2022,“ konstatuje předseda Ústřední odborné komise chovatelů okrasného a exotického ptactva ČSCH Martin Kabát. Loňský světový šampionát C.O.M., který se měl konat nejprve ve Španělsku a později v Portugalsku, byl kvůli pandemii Covid-19 zrušen a místo něj proběhla náhradní akce v tureckém Istanbulu, ovšem bez české účasti.

Úvodní foto: C.O.M.

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 19. až 21. listopadu 2021

Dálší článek

Ptačí chřipka opět řádí. Dvě nová ohniska jsou na jihu Čech, za podzim už čtyři případy

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější