ACTP hledá stážisty do chovného centra arů škraboškových a dalších papoušků u Berlína

Šest stážistů do svého chovného centra vzácných druhů papoušků v Německu poblíž Berlína shání Sdružení na ochranu ohrožených druhů papoušků (ACTP). Zájemci se budou moci starat o vzácné a v zajetí takřka nechované papouščí druhy a podílet se na vědeckém výzkumu. „Rádi bychom rozšířili program stáží a poskytli studentům a dobrovolníkům jedinečnou příležitost připojit se k našemu týmu a sbírat zkušenosti s chovem papoušků, ex-situ programy a biologií papoušků,“ uvedlo ACTP na svém webu. Stážisty shání krátce poté, co vyhlásila podobný program pro dobrovolníky, kteří by chtěli pomáhat v záchranném a reintrodukčním centru arů škraboškových přímo v místě jejich vypouštění do přírody v Brazílii.

Stáže v německém sídle ACTP jsou určené pro studenty bakalářského a magisterského studia starší 18 let se zájmem o etologii, behaviorální komunikaci a ochranu ptáků. Zájemci nemusí mít zkušenosti s chovem papoušků, ale může to být výhodou. Měli by mít ale obecné teoretické znalosti o chování a biologii těchto ptáků. Stážisti by měli mít dobrou fyzickou kondici, měli by být schopni samostatné i týmové práce. ACTP požaduje jazykové vybavení angličtinou alespoň na úrovni B2, němčina není podmínkou (ale hodí se). Dobrovolníci se v ACTP seznámí s ex-situ programy této organizace, které se věnují několika celosvětově ohroženým druhům papoušků. „Na základě vašeho akademického vzdělání budete pomáhat se sběrem vědeckých dat,“ upřesňuje ACTP.

Satelitní snímek chovného centra ACTP v německém Tasdorfu (Zdroj: Mapy.cz)

Stáž je na šest nebo dvanáct týdnů

Během hnízdní sezóny mají stážisti monitorovat chovatelské aktivity a pomáhat při péči o ptáky, například s přípravou krmiva, krmením a údržbou voliér. Získají také přehled o dlouhodobém veterinárním dohledu chovu a budou pracovat ve specializovaném týmu. Stáž je bezplatná, ale ACTP zájemcům nezajistí ubytování. „Proto žádáme všechny uchazeče, kteří budou usilovat o stáž nebo pozici dobrovolníka, aby si sami hledali vhodné ubytování v blízkosti našeho chovného zařízení,“ upozorňuje ACTP, jehož centrum se nachází v Tasdorfu poblíž Berlína (kousek od sjezdu z dálnice A10). Všichni zájemci musí mít na dobu stáže, která bude šest nebo 12 týdnů, uzavřené zdravotní pojištění a pečlivě dodržovat všechny cestovní náležitosti. Povinné je také plné očkování proti Covid-19 nebo potvrzení o prodělání této nemoci.

ACTP otevírá po třech dobrovolnických pozicích na období od srpna do října a od října do ledna. Zájemci mají zaslat motivační dopis s upřesněním, proč se chtějí ucházet o tuto pozici a strukturovaným životopisem o maximální délce pěti normostran na e-mailovou adresu kurátora ACTP Vladislawa Marcuka (vladislav.marcuk@act-parrots.eu). Zároveň mají uvést i představu o přibližné délce svého pobytu. Sdružení dopředu upozorňuje adepty z řad studentů veterinární medicíny, že stážisté a dobrovolníci nemohou provádět na chovaných papoušcích žádné invazivní lékařské zákroky.

ACTP shání dobrovolníky do brazilského centra pro vypouštění arů škraboškových do přírody

Úvodní foto: ACTP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..