Breaking News :

Novým předsedou Českého svazu chovatelů je Radek Novotný, který stojí za brněnskou výstavou Moravia

Kdo bude novým předsedou Českého svazu chovatelů? Do prosincové volby jde pět kandidátů

Česko zavádí možnost elektronických žádostí o registrační listy CITES, eurocitesy a permity. Papírové časem zruší

Umělá inteligence pomůže díky stovce záznamníků umístěných v pralese monitorovat ary zelené v Kostarice

Arové škraboškoví u soukromých chovatelů: ACTP je začala vyvážet, čtyři ptáci zamířili i na Slovensko

Osud zabavených arů kobaltových v Surinamu a Bangladéši vzbuzuje otázky. Ptáci zmizeli neznámo kam

ACTP vyvezla do Indie nejen ary škraboškové, ale taky ary kobaltové a amazoňany ohnivé. Nejbohatší rodině v zemi

Jak se Zoo Zlín podařilo odchovat dvojzoborožce indické? Prozradí kurátor Václav Štraub na přednášce 9. prosince ve Vlčí Habřině

Jaká je EXOTIKA 2023 v Lysé nad Labem? Vystavuje tukany, aratingy žluté či mutační lorie

EXOTA Olomouc 2023: Návrat ve velkém stylu. Překonala všechny předchozí ročníky

78 druhů exotů a poprvé i sovy a ledňáci: jak vypadala letošní výstava v Třebechovicích pod Orebem?

Dvacítka nevládních organizací tlačí na přísnější podmínky pro obchodování s druhy CITES I v Evropské unii

They’re back! Kennedy Darling, named to return to

Success humble is good not teacher failure makes you

The most Mid-South Farm on Gin Show in them March

Talent crisis gives Aaron Finch his Test-match chance

iFauna.cz je už skoro na třetině své původní návštěvnosti. Z milionu návštěv klesla na 343 tisíc

Pokles návštěvnosti chovatelského inzertního webu iFauna.cz po jeho červnové proměně nadále pokračuje. V září si oproti srpnu pohoršil o pětinu návštěv, ze 434 na 343 tisíc, vyplývá z údajů aplikace Similarweb.com. Před červnovými změnami, kdy se iFauna.cz zbavila všech rubrik kromě inzerce psů, koček a okrasného ptactva, a zrušila také články a diskusní fórum, mívala přes milion návštěv měsíčně. Nejnavštěvovanější online chovatelskou inzercí na českém internetu zůstává zvířecí sekce na prodejním portálu Bazoš.cz, která stabilně vykazuje přes dva miliony návštěv měsíčně. Naopak nové projekty, které reagovaly na proměnu iFauny, nijak zásadně neposilují – spíše stagnují nebo se mírně posilují si oslabují.

Například Faunaportal.cz, za kterým stojí pořadatelé ostravských Fauna trhů a také moravských akvarijních burz Aquatera, v září dosáhl podle Similarwebu 38 tisíc návštěv, což bylo o 11 tisíc více než v srpnu, ale fakticky to odpovídalo výsledkům z července a června. Portál Faunaaflora.cz, který provozuje organizátor terarijních burz Živá exotika a akvarijních burz Ryby a rybičky, v září klesl v počtu návštěv o polovinu oproti srpnu: z 30 na necelých 16 tisíc. Na podobných hodnotách se drží i Zooburza.eu se zářijovými 20 tisíci návštěvami oproti 25 tisícům v srpnu. Mírný pokles zaznamenal také portál Chovzvířat.cz, který měl v září podle Similarwebu 141 tisíc návštěv, zatímco v srpnu skoro 162 tisíc.

Původní lídr chovatelské inzerce se nyní zaměřuje na mazlíčky

Naopak výrazný nárůst oproti prvním srpnovým datům zaznamenal web Onlinefauna.cz, který provozují vydavatelé časopisu Papoušci. Zatímco v srpnu vykázal necelé dva tisíce návštěv, v září to už bylo přes sedm tisíc, což je ale stále zlomek oproti konkurenčním projektům. Růstu pomohla inzerce na stránkách časopisu Papoušci a také na webu tohoto dvouměsíčníku. Zajímavým projektem je agregátor online inzerce Nazdarbazar.cz, jehož zvířecí sekce zaznamenala od července raketový růst z 1,5 tisíce návštěv na 8,7 tisíce návštěv v srpnu a 15 tisíc návštěv v září. Tento web ale agreguje inzeráty pouze z velkých všeobecných portálů jako se Sbazar.cz, Hyperinzerce.cz, Annonce.cz a další (celkově generuje inzeráty z 21 různých webů a prolinky na detail inzerátu vedou vždy na původní zdroj).

iFauna.cz je od loňského roku vlastněná švédským vydavatelstvím PetMediaGroup, kterému patří největší chovatelské inzertní portály ve Švédsku, Británii, Nizozemsku, Španělsku a Itálii: Hästnet.se, Pets4Homes.co.uk, AnnunciAnimali.it, PuppyPlaats.nl a MundoAnimalia.com. Po převzetí iFauny se sídlo tohoto dosud největšího chovatelského portálu na českém internetu přestěhovalo z Brna do Prahy a web se začal stále více zaměřovat především na inzerci psů a koček s doklady původu a boji proti množírnám. Novou manažerkou iFauny se stala Šárka Štíchová, podle níž je cílem nového vydavatele vytvořit přehledné a bezpečné místo, „kde nebude prostor pro množitele, podvodníky a nepoctivé chovatele“. Web se začal stále více orientovat na prodej domácích mazlíčků a nikoli chovných zvířat.

Úvodní foto: PetMediaGroup

Předchozí článek

Amazoňané od Tonyho Silvy: Kniha, která tu ještě nebyla a asi jen tak nebude

Dálší článek

Mníšci šedí začínají zaplavovat italský venkov. Invazní papoušci škodí v mandloňových hájích

Nejčtenější