Uprchlý lori strávil čtyři dny v záchranné stanici na Chrudimsku. Nakonec se vrátil majiteli

Čtyři dny strávil v záchranné stanici Pasíčka v Boru u Skutče na Chrudimsku lori mnohobarvý, který minulý týden uletěl majiteli v nedaleké Chrudimi. Na volně poletujícího papouška upozornili ve středu dopoledne obyvatelé sídliště v Družstevní ulici a nakonec jej odchytili místní hasiči, informoval Chrudimský deník. Protože však nemohli najít majitele papouška, dočasně využili nabídky a umístili ho do klece v jedné z místních domácností. S hledáním původního majitele však nepomohla ani přivolaná hlídka městské policie.

Policistům se sice podařilo odečíst kroužek opeřence, to jim však nebylo nic platné. Sice kontaktovali několik chovatelských organizací, registr čísel kroužků se však u tohoto druhu, který nespadá do první přílohy mezinárodní úmluvy CITES na ochranu volně žijících živočichů a tudíž se na něj nevztahuje povinná registrace chovu, neexistuje. Číslo kroužku tak znal pouze majitel papouška, případně chovatel, z jehož chovu pocházel. Proto lori putoval do záchranné stanice volně žijících živočichů Pasíčka, která se specializuje spíše na pomoc divoce žijícím zvířatům.

ČTĚTE TAKÉ: Uletěl vám papoušek? Pomůže vám internetový projekt Uprchlíci

Záchranná stanice papouška převzala ve středu odpoledne a již o víkendu se vrátil k původnímu majiteli. „Papoušek u nás strávil čtyři dny,“ potvrdil serveru Ararauna.cz ředitel stanice Josef Cach. Nejde o první případ, kdy se toto záchranné zařízení staralo o papoušky. Mezi jeho stálé obyvatele patří i několik andulek a korel.

Úvodní foto: Wikipedia.com

Předchozí článek

Chovatelé kritizují pražskou skupinu Parrots.cz kvůli špatnému zacházení s papoušky

Dálší článek

Pražská zoo přemístila ary hyacintové do veřejné expozice

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější