Hodonínská ptačí burza dostane „konkurenci“. Každou třetí neděli v měsíci v Břeclavi

UVNITŘ MAPA – Zcela nové chovatelské trhy si odbudou tuto neděli premiéru v Břeclavi. Pořádá je okresní výbor Českého svazu chovatelů v tamní tržnici (areál bývalého cukrovaru), kde před třemi týdny proběhla i letošní okresní výstava chovatelů drobného zvířectva. K dispozici bude zastřešená hala o rozloze 900 čtverečních metrů a volné prostranství okolo ní až do velikosti 16 000 metrů čtverečních. Tím se břeclavská burza co do velikosti bude moci srovnávat s blízkým Hodonínem, který patří vedle Přerova, Ostravy, Týniště nebo Kladna mezi vůbec největší akce tohoto typu u nás.

„Hala bude přístupná bezbariérově a bude uměle osvětlená, takže se prodejci i návštěvníci nemusí bát, že by tam bylo šero,“ řekl serveru Ararauna.cz za pořadatele burzy Adam Hellinger. „Dokonce si tvrdím říct, že světelné podmínky budeme mít lepší než v Hodoníně.“ Prodejci budou mít k dispozici speciální vchod s nakládací rampou pro automobily, který se nebude krýt s vchodem pro návštěvníky. „Uvnitř umístíme tři řady stolů po čtyřiceti metrech,“ dodal Hellinger Přímo k bývalé tržnici se dá dojet autem a zaparkovat, v případě plného parkoviště jsou další parkovací plochy vzdálené maximálně 500 metrů.

K TÉMATU: Nová ptačí burza v Sobotce u Jičína si odbyla premiéru. Vznikala dva roky

Organizátoři budou od prodejců uvnitř haly vybírat poplatek 250 korun, u venkovních stánků o stokorunu méně. „Musíme ale upozornit ty zájemce, kteří by chtěli na místě využívat elektrický proud, že přípojky nebudou k dispozici a musí si ho zajistit sami,“ uvedl Hellinger. Návštěvníci burzy zaplatí za vstup do prodejní haly 20 korun, za pohyb ve venkovních prostorách pořadatelé vstupné vybírat zatím nebudou. „Okolo tržnice je velký prostor, který není nijak ohraničený, takže do doby, než ho zúžíme, tady vstupné vybírat nebudeme,“ vysvětlil pořadatel.

Hala bývalé tržnice v Břeclavi, kde budou každou třetí neděli v měsíci probíhat chovatelské trhy (Foto: mapy.cz/Geodis Brno)

Proč se vlastně břeclavští chovatelé rozhodli pořádat vlastní burzu, když jedna zavedená nedaleko existuje? „Bydlím kousek od bývalé tržnice a bylo mi líto, že ten prostor není nijak využívaný. V devadesátých let tam bylo vietnamské tržiště, poslední léta se tam ale nic nedělo a maximálně se tam stahovali bezdomovci,“ popsal Adam Hellinger. Krátce poté, co byl zvolen do okresního výboru ČSCH, přišel s nápadem uspořádat ve volné hale okresní výstavu. A protože stav financí chovatelského sdružení nebyl uspokojivý, rozhodla se organizace situaci řešit pořádáním vlastních trhů.

Břeclavská burza nebude zaměřena pouze na okrasné ptactvo, ale na naprosto všechny druhy drobných zvířat. Vedle listopadového zatím vypsala ještě prosincový termín. Začínat bude v 7:00 a končit okolo 10:00 hod. Zimní přestávku jako některé menší regionální chovatelské trhy břeclavská burza neplánuje.

Areál někdejšího cukrovaru, v němž se burza koná, je pouhý kilometr od vlakového i autobusového nádraží v Břeclavi. Nachází se v samém centru města. (Zdroj: OO ČSCH Břeclav)

Předchozí článek

Papoušci se dělí stejně jako lidé na praváky a leváky, zjistil tým australských vědců

Dálší článek

Testy prokázaly, že žakové dokáží spolupracovat při řešení společných úkolů

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější