Do televize se vrátí chovatelský pořad Mazlíčci Honzy Musila. Nabídne i papoušky

Na televizní obrazovky se ještě před Vánoci vrátí pořad Honzy Musila Mazlíčci zaměřený na chov domácích mazlíčků. Výrobu nových dílů zajistí Východočeská televize V1 v Hradci Králové ve spolupráci s ostravskou TV Polar, plzeňskou TV Zak a Jihočeskou televizí z Českých Budějovic. Mazlíčci se dočkají pokračování po sedmi letech, naposledy je vyráběla a vysílala dnes již zaniklá pražská televize TOP TV. Právě její archivní díly od září vysílá Východočeská televize V1, která se rozhodla tento pořad obnovit a natočit jeho pokračování.

V prvních dílech vystoupí šumperské ararauny

„Ve čtvrtek 6. prosince začínáme točit první čtyři díly. Honza Musil už má u nás na V1 připravené studio – podobné dekorace jako na TOP TV,“ potvrdil serveru Ararauna.cz programový ředitel televize V1 Martin Kindernay. Co se objeví v nových premiérových částech? „V prosincovém vydání Mazlíčků bude celý díl věnovaný domácím mazlíčkům na Silvestra a o Vánocích. Jaké dárky? Jak utlumit stres z ohňostrojů i jak ošetřit tlapky na sněhu? Také o psích oblečcích,“  dodává Kindernay. V1 se chce pravidelně věnovat i papouškům.

„V prvních dílech (budou se najednou točit čtyři) bude vystupovat se svými volně létajícími papoušky Zdeněk Krňávek, „zaříkávač“ pejsků Ivo Eichler z První psí školy ze Zlínska, také si budeme povídat s chovateli ZOO Dvůr Králové a navštívíme Obří akvárium Davida Šmerala, který si splnil životní sen,“ prozradil šéf programu televize V1. Miláčky by neměla vysílat jen Východočeská televize V1, ale i zmíněné televize Polar v Ostravě, televize Zak v Plzni a Jihočeská televize v Českých Budějovicích. Všechny budou pro magazín připravovat reportáže.

Pořad bude vysílat až pět krajských televizí

Zdeněk Krňávek se svými ochočenými a volně vypouštěnými araraunami

„Pokud bude dále pokračovat TV Metropol, bude jako členské televizi Asociace krajských televizi tento pořad nabídnut i do této pražské regionálky,“ doplnil Kindernay. Všechny zmíněné televize naladí diváci v příslušných regionech v pozemním digitálním multiplexu 3 společně s programy Prima love, Óčko, Pětka a Šlágr TV. Moderátor Honza Musil už návrat Mazlíčků oficiálně potvrdil na svém webu. „Brzy se dozvíte o návratu pořadu, který jsem měl rád a dělal jsem jej na přelomu let 1999 – 2002. Po krátké pauze se vrátil na obrazovky  jiné televize a tam vydržel přes rok,“ píše.

Mazlíčky původně vysílala televize Prima pod názvem Miláčci, společně s Honzou Musilem je připravovala Zora Jandová coby spolumoderátorka a reportérka. Ta se však na pokračování magazínu podílet nebude, od letošního září totiž nastoupila jako šéfka dramatické skupiny pro dětské vysílání do Českého rozhlasu a stará se o nový dětský okruh Rádio Junior na internetu. Východočeská televize V1 zatím nezveřejnila, na které dny a vysílací časy pořad Miláčky nasadí, ani jak často bude jednotlivé díly opakovat. Archiv magazínů ale bude dostupný na webu www.vctv.cz.

Úvodní foto: Původní pořad Miláčci na televizi Prima uváděl Honza Musil se Zorou Jandovou (Zdroj: FTV Prima)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..