Ztracený žako se po dvou dnech objevil na školním hřišti, kde poznal dceru majitele

Unikátní případ ztraceného žaka velkého, který uletěl majitelům z města Bridgend v jižním Walesu, popsala britská BBC. Čtyřletá samička Scarlet se dostala z klece v rodinném domě a vylétla otevřeným oknem na ulici, kde ztratila orientaci a nedokázala se vrátit zpět. Veškeré snahy o její nalezení se míjely účinkem. „Když byla pryč déle než 24 hodin, ztratili jsme veškeré naděje, že se s ní ještě někdy shledáme,“ svěřila se Emma Underhillová, manželka majitele papouška.

Scarlet se ale nečekaně po dvou dnech objevila, ovšem ne u domu, odkud uletěla, ale na školním hřišti vzdáleném asi půl kilometru. Papoušek tu po hlase a poté i vizuálně poznal devítiletou dceru svého majitele Shannon a snesl se na její rameno. Dívka na hřišti trávila polední přestávku. „Skoro jsem plakala, jak jsem byla šťastná,“ popsala Shannon BBC. Na učitele, který během přestávky venku dohlížel na děti, papoušek zakřičel: „Chceš pusu?“ Vedení školy ihned telefonicky informovalo otce Shannon, aby si pro žaka přijel.

„Nemohl jsem tomu uvěřit, říkal jsem školní sekretářce, že si dělá legraci. Řekla mi ale, že to je pravda a že Scarlet sedí hned vedle ní u Shannon na rameni,“ popsal Mark Underhill, který se do školy vypravil hned poté. Nalezený papoušek ho uvítal slovy: „Dobrý den, tatínku!“ Podle ředitele školy žako zřejmě nemohl trefit domů a věděl, že Shannon by ho tam mohla donést, protože ji odtamtud znal.

Úvodní foto: ipad.wallpaperswiki.com

Předchozí článek

Australané řeší případ hromadné otravy a úhynu desítek kakaduů naholících

Dálší článek

Papoušci kdysi žili i ve Skandinávii, dokazují to zkameněliny staré 55 milionů let

One Comment

  • Hezké, jak hluboký vztah může mezi člověkem a papouškem být 🙂

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější