Z vajíček evakuovaných ze zaplavené ZOO Praha se vylíhly už desítky mláďat

Chovnou sezónu v pražské zoologické zahradě nenarušily ani nedávné povodně, které po jedenácti letech opět zcela zaplavily dolní třetinu zoo. Po evakuaci hnízdících ptáků a jejich snůšek se už v náhradních prostorech ptačí a plazí líhně v objektu Vzdělávacího centra vylíhlo už 67 mláďat od pětadvaceti ptačích druhů a 106 mláďat od deseti druhů plazů. Informoval o tom mluvčí pražské zoo Michal Šťastný. Mezi ptáky se podařilo odchovat například sojkovce modrotemenné, majny Rothschildovy a supy mrchožravé.

K TÉMATU: Pražská ZOO mění plány, pavilon Amazonia postaví nad úrovní povodní z roku 2002

„Pozoruhodný je příběh dvojčat zcela výjimečně odchovávaného dvojzoborožce nosorožčího (na snímku). Ta se vylíhla již na počátku května a rodiče je krmili v dutině, kterou – jak je pro tento druh typické – zazdili. Z ní je chovatelé před blížící se povodní museli vysekat a přemístit do bezpečné části zoo v náhradním špalku umístěném na zemi. Jakmile je však spojili s rodiči, vše se okamžitě vrátilo do přirozeného stavu. Matka i otec se o ně opět svědomitě starají,“ popsal Šťastný.

ČTĚTE TAKÉ: Praha slibuje navýšení protipovodňového valu u zoo. Nechce opakovaně platit škody

Pražská zoo po opadnutí vody snížila původní odhad škod ze 160 na necelých 100 milionů korun. Některé zatopené pavilony již stačila vysušit a znovu zprovoznit, včetně pavilonu goril, z něhož nebyla zvířata ani při velké vodě evakuována a pouze se přesunula do povodňové věže. Papoušků se evakuace příliš nedotkla, většinu druhů totiž zoo chová mimo záplavové území.

Úvodní foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Předchozí článek

Tragédie na Tasmánii: kočka ve voliéře zabila dvě kriticky ohrožené neofémy oranžovobřiché

Dálší článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 28. až 30. června 2013

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější