Filipínský pašerák pozabíjel nelegálně odchycené papoušky a další zvířata, policii přesto neunikl

Devadesát zmasakrovaných ptáků a pět krokodýlů objevili filipínští policisté společně s pracovníky orgánů ochrany životního prostředí při domovní prohlídce v slumové čtvrti Tondo ve filipínské metropoli Manile. Pašerák, který se chystal nelegálně odchycená zvířata prodat na černém trhu, se krátce předtím dozvěděl, že je v hledáčku policie a společně s několika kumpány se jich snažil rychle zbavit. Mezi zabitými exempláři bylo 78 loskutáků a 12 papoušků madů modrotemenných (na snímku), kteří pocházejí z filipínského ostrova Palawan, informoval web Emirates247.com.


K TÉMATU: Filipínská námořní policie zabavila 23 klecí s pašovanými mady modrotemennými a loskutáky

Vedle zabitých zvířat se policistům podařilo zabavit 14 živých filipínských želv. „Na tomto případu je obzvlášť zarážející, že podle dostupných zpráv pašerák většinu ohrožených zvířat úmyslně zabil, aby zabránil svému odhalení orgány ochrany přírody,“ uvedl v oficiálním prohlášení filipínský ministr životního prostředí Ramon Paje. Všechna zajištěná a zabitá zvířata patří mezi chráněné druhy, které Filipíny zakazují odchytávat a vyvážet ze země. Na stopu pašeráka přivedl policisty jejich informátor, který věděl o nedávné expedici obviněného na ostrov Palawan.

ČTĚTE TAKÉ: Filipínská samospráva odmítla uhelnou elektrárnu u hnízdiště kakaduů filipínských

„Vláda myslí smrtelně vážně svoji snahu o zastavení ničení životního prostředí a trestné činnosti spojené s odchytem volně žijících živočichů,“ pohrozil ministr Paje. Filipíny se nedávno staly první asijskou zemí, která začala ničit zásoby slonoviny zabavené pašerákům na místních letištích a v přístavech. Jenom za letošní červen nechala tamní vláda rozdrtit pět tun sloních klů.

Úvodní foto: philippinesbirdwatching.wordpress.com


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..