Milovník papoušků v indické Čennaji denně krmí divoké alexandry 20 kilogramy zrní

UVNITŘ VIDEO – Finančně náročný koníček si zvolil milovník papoušků v indické Čennaji, pátém největším městě země. Sekar, jak jej označila tisková agentura Asian News International (ANI), původně dokrmoval na střeše svého příbytku dva divoké alexandry malé. „Celé dva roky sem zalétali dva ptáci, potom najednou byli čtyři, pak osm, deset a pak to stoupalo hodně rychle na dnešních víc než 500 až 600,“ popsal muž na televizní kameru. Nyní musí pro papoušky sehnat 20 kilogramů obilí denně, což je dost náročný úkol. „10 kilogramů jim dávám ráno a 10 večer,“ řekl Sekar agentuře ANI.

Papouščí nadšenec se ale obává, že ptáci přestanou na jeho střechu zalétat, protože jim bude vadit zvyšující se hluk v centru města. V Čennaji žijí více než čtyři miliony obyvatel, neustále prochází bouřlivým vývojem a divocí papoušci jsou poněkud bázliví. Čím vším je Sekar krmí? Kromě rýže jim předkládá proso, kukuřici a ragi. Stará se také o to, aby měli dostatek vody. Ve Spojených státech nebo Španělsku, kde je alexandr malý považován za invazní druh, by za to mohl dostat pokutu nebo dokonce skončit ve vězení. V Indii je ale alexandr malý původním druhem a muž tedy neporušuje žádné zákony.

Přesto je Sekarovo počínání poněkud překvapivé. Sám by byl nejraději, kdyby se u něj ptáci usídlili nastálo, o stálou přítomnost stovek papoušků však nemají zájem jeho sousedé. Potíž je také v udržování čistoty, šest stovek ptáků dokáže svým trusem během chvilky značně znečistit okolí místa, kde je Sekar dokrmuje. Místní úřady se zatím nezvyklým koníčkem Inda nezabývaly, a tak je jenom vděčným objektem kamer a objektivů médií.

Úvodní foto: Indiamike.com

Předchozí článek

Známý propagátor volného letu papoušků Chris Biro bojuje za návrat ararů zelených do přírody USA

Dálší článek

Novozélandští ochránci deportují nestory kea z míst, kde demolují domy a auta

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější