Asociace chovatelů exotického ptactva svolala ustavující konferenci na 14. prosince do Olomouce

ACHEPUVNITŘ POZVÁNKA – Po dvou letech příprav v Česku oficiálně vznikne organizace, která má ambici sdružit všechny chovatele okrasného ptactva a hájit jejich zájmy při jednání se státními orgány. Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP), již 21. října registrovalo ministerstvo vnitra jako občanské sdružení, svolala na sobotu 14. prosince ustavující konferenci do Olomouce. Schůze proběhne od 10:30 hod. v hotelu Flora Olomouc, který je tradičním útočištěm vystavovatelů na největší tuzemské výstavě okrasného ptactva Exota Olomouc. Zájemci mohou přímo na místě vyplnit přihlášku, zaplatit členský příspěvek a stát se členem ACHEP.

K TÉMATU: Vznikla dlouho očekávaná Asociace chovatelů exotického ptactva. Členy začne nabírat v září

Asociace si klade za své hlavní cíle ochranu přírody a záchranu genofondu ohrožených druhů exotických ptáků, zřízení připomínkového místa u Ministerstva životního prostředí, jehož prostřednictvím by chovatelé mohli promlouvat do tvorby legislativy i obecnou snahu být u toho, když se připravují zákony a vyhlášky zaměřené na chovatele. V tomto bodě se chce zaměřit především na otázku paternitních testů u vybraných druhů ohrožených ptáků, dualitu registrací exemplářů spadajících pod CITES I a chystané omezení chovu invazních druhů a s ním spojený vznik tzv. „negativních seznamů“.

Členy ACHEP mohou být i celé organizace

Členové ACHEP mohou od asociace očekávat právní a poradenskou pomoc v případě sousedských sporů kvůli obtěžování hlukem, či kontrol České inspekce životního prostředí. Organizace chce zřídit několik odborných komisí, které se zaměří právě na poradenství. Na jednání přípravného výboru ACHEP v srpnu letošního roku padl návrh na ustavení komisí zaměřených na výživu, legislativu a záchranné programy. Na stejném setkání také byli do přípravného výboru asociace schváleni předseda Klubu přátel exotického ptactva Ladislav Žoha, vydavatel a šéfredaktor časopisu Nová Exota Jan Sojka a chovatelé Petr Zeman, Vratislav Urbášek a Roman Šťastný.

ČTĚTE TAKÉ: Asociace chovatelů exotického ptactva chce zrušit platby za paternitní testy a registrační listy CITES

Asociace umožní vedle individuálního členství, které vyjde na 500 korun ročně (pro zájemce do 20 let a nad 65 let 100 korun) vstup i celým chovatelským organizacím nebo jejich částem. V případě, že jde o subjekt do 100 členů, vyjde ho hromadné členství v ACHEP na 1 000 korun ročně, nad 100 členů pak na 2 000 korun ročně. Na ustavující konferenci si asociace zvolí výkonný výbor, předsedu a schválí stanovy, chystá se také stanovit základní cíle své činnosti.

achep_pozvanka

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 29. listopadu až 1. prosince 2013

Dálší článek

Brněnská a jihlavská ZOO už nebudou přijímat zabavené papoušky, nechtějí riskovat úhyny

2 Comments

  • Měl bych pár otázek. Je nějaká možnost se stát členem ACHEP za pomocí registrace online z domova a bezpečné platby za členský roční poplate? Nemám moc možností vycestovat a zaregistrovat se někde na místě.
    Druhá otázka mohu být členem ACHEP jakožto řadový chovatel? Konkrétně člověk, který chová např. Amazoňana jen jako domácího společníka bez účelu odchovu.

  • Dobrý den, určitě bude možné registrovat se i korespondenčně nebo přes web, na adrese http://www.achep.cz by měly v dohledné době fungovat oficiální stránky asociace. Členství je otevřené i chovatelům ochočených papoušků.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější