Klub přátel exotického ptactva vstoupil do nové Asociace chovatelů exotického ptactva

KPEPPrvní hromadnou přihlášku od celé profesní chovatelské organizace eviduje nově vznikající Asociace chovatelů exotického ptactva (ACHEP). Členem asociace se chce stát Klub přátel exotického ptactva (KPEP), vůbec nejstarší tuzemský spolek chovatelů okrasného ptactva. „Na dnešní členské schůzi KPEP – největšího klubu chovatelů exotických ptáků v ČR – byl jednomyslně nadpoloviční většinou členů schválen vstup klubu do ACHEP,“ napsal již o víkendu na oficiální stránku ACHEP na Facebooku předseda KPEP Ladislav Žoha, který je zároveň jedním z pěti členů přípravného výboru ACHEP.

K TÉMATU: Asociace chovatelů exotického ptactva svolala ustavující konferenci na 14. prosince do Olomouce

Nová organizace bude mít ustavující konferenci tuto sobotu 14. prosince v Olomouci. Ministerstvo vnitra již registrovalo její stanovy, podle nichž se chce asociace zaměřit na ochranu přírody a záchranné programy ohrožených druhů exotických ptáků, ale také na komunikaci s orgány ochrany přírody. Jako jeden ze svých cílů si stanovuje zrušení povinnosti plošných testů paternity u vybraných druhů papoušků (povinnost se týká arů hyacintových, amazoňanů rudoocasých, amazoňanů rudookých a amazoňanů nádherných) a duality registračních listů u ptáků spadajících do první přílohy mezinárodní úmluvy CITES.

Členové ACHEP získají slevu na krmivo

Členy ACHEP se mohou stát fyzické i právnické osoby, do asociace tak mohou vstupovat i celé organizace nebo jejich části. Vedle KPEP již vstup do asociace odslouhlasila i základní organizace Českého svazu chovatelů Exota Olomouc, která pořádá mezinárodní výstavy Exota Olomouc. Její zástupce, šéfredaktor a vydavatel časopisu Nová Exota Jan Sojka je jedním z členů přípravného výboru ACHEP a hlavní organizátor vzniku asociace. Přípravný výbor dále tvoří kromě Ladislava Žohy také Petr ZemanVratislav Urbášek a Roman Šťastný.

ČTĚTE TAKÉ: Asociace chovatelů exotického ptactva chce zrušit platby za paternitní testy a registrační listy CITES

Fyzické osoby vyjde členství v ACHEP na 500 korun ročně, zájemce mladší 20 let a starší 65 let pak 100 korun ročně. Pro organizace byl členský příspěvek stanoven na 1 000 korun ročně u subjektů do 100 členů a na 2 000 korun ročně u těch, které mají více než 100 registrovaných členů. ACHEP chce svým členům zajišťovat kromě jinéhp právní poradenství v případě sousedských sporů ohledně hluku a vyjednává s předními výrobci krmiv na poskytování zajímavých slev.

Pozvánka na ustavující konferenci ACHEP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..