Běloruský aktivista registroval svoji andulku jako kandidáta do komunálních voleb

Běloruský aktivistaUVNITŘ VIDEO – Husarský kousek se povedl běloruskému aktivistovi Kastusi Zhukouskimu z Homelu, správního města kraje Polesí poblíž hranice s Ukrajinou a Ruskem na jihovýchodě země. Muž, který dlouhodobě upozorňuje na korupci místních úřadů, dokázal zaregistrovat svoji ochočenou andulku jako kandidáta do komunálních voleb. „Pokud získá mandát, bude kandidovat příští rok i v parlamentních volbách,“ řekl Zhukouski nezávislé televizní stanici Belarus TV, již pro diváky v Bělorusku provozují neziskové organizace z Polska a financuje ji polská vláda.

Andulka jménem Jaša byla zapsána do registračních listů v mazurském volebním obvodu č. 19. Vítěz voleb může počítat s dobrým platem státního úředníka, služebním bytem i automobilem. „Jaša nic takového nepotřebuje, ale může tuto funkci vykonávat. Dokáže napodobovat ostatní jako opice, naučila by se i práci úředníka,“ prohlásil Zhukouski. Z legrace proto vzal kopii svého pasu, pomocí Photoshopu do ní umístil fotografii andulky a minulý čtvrtek 16. ledna předložil tyto dokumenty k registraci iniciativy pro nominaci andulky Jaši do komunálních voleb. Tajemník volební komise devatenáctého okrsku k jeho překvapení listiny skutečně registroval.

K TÉMATU: Britovi hrozí žaloba za to, že si jeho žako denně píská písničku Old MacDonald had a farm

Sekretářka volební komise se prý nad fotografií andulky v dokumentu vůbec nepozastavila. „Pokud máte kopii pasu, můžete na místo fotografie klidně nakreslit prase a takový kandidát bude později zaregistrován,“ řekla překvapenému aktivistovi. Kastus Zhukouski proto bude v kampani za kandidaturu své andulky pokračovat. „Můj papoušek vždycky snil o tom, že bude dělat náměstka. Dokonce se naučil říkat Yarmoshyno (šéf Ústřední volební komise Běloruska podezřelý z volebního podvodu), kde jsou peníze?“ Náměstek prý nepotřebuje znát nic dalšího. Volební program andulky bude prostý, ponese se v duchu hesla „Jaša je dobrá.“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..