Ochočený žako zahnal útočníka, který napadl jeho majitelku při venčení v parku

Žako záchranářV opeřeného záchranáře se změnil ochočený papoušek žako, kterého 4. dubna venčila na kšírách v jednom z londýnských parků pětadvacetiletá Rachel Marinová. Mladou ženu zezadu napadl násilník, který si zřejmě chtěl okrást. Neznámý muž ve věku 25 až 35 let Rachel uchopil za ramena a tlačil ji k zemi. Nezaregistroval přitom papouška, kterého si žena nesla sebou. Žako jménem „Wunsy“ při útoku začal mávat křídly a hlasitě křičet. Útočník se polekal a dal se na útěk. Londýnští policisté po muži stále pátrají.

K útoku došlo v Sunny Hill Parku. „Muže jsem viděla jen periferně, jak šel za mnou po cestě. Jak se ke mně přiblížil, Wunsy se trochu pootočil a byl nervózní. Uklidňovala jsem ho, že to jen někdo prochází kolem, když v tom mě ten člověk chytil za krk,“ popsala Rachel ve zpravodajství britské televize ITV. „Všechno se seběhlo tak rychle… Wunsy začal plácat křídly kolem sebe a ten člověk se rozeběhl pryč. Je velmi pravděpodobné, že ho papoušek udeřil křídly do obličeje, ale těžko říct, protože jsem neviděla dozadu, takže se to už nikdy nedozvím,“ dodala majitelka žaka.

K TÉMATU: Ochočený žako se naučil zachraňovat život svojí majitelce, která trpí spánkovou apnoe

Rachel nicméně útočníka popsala jako mladého muže s krátkými blond vlasy, s béžovými kalhotami a tmavě černým batohem. Z místa činu uprchl směrem na Great North Road v Hendonu. „Byl to náhodný útok na ženu v parku. I když papoušek Wunsy přispěl k její záchraně, máme samozřejmě velký zájem dopadnout podezřelého a zabránit mu v dalších útocích,“ uvedl k případu policista Chris Cutmore ze stanice Colindale, jež případ vyšetřuje.

Úvodní foto: Ruth Banky/ITV News

Předchozí článek

Přehled ptačích burz a výstav pro víkend 2. až 4. května 2014

Dálší článek

PBFD: kde se vzala nejobávanější nemoc papoušků a dá se proti ní účinně bojovat?

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nejčtenější