Zloději ukradli papoušky přímo z voliéry tropického pavilonu v britském Seafordu

Vypáčené voliéryDva žaky a jednoho amazoňana ukradli zloději přímo z venkovních voliér u tropického pavilonu motýlů v britském Seafordu poblíž Newcastlu. Soukromá zoologická zahrada zároveň přišla o pět suchozemských želv, informovala britská BBC. Podle majitelky zařízení Anthey Fordeové papoušky zahradě věnovali lidé, kteří se o ně už nemohli starat. „Šlo o traumatizované ptáky, původní majitelé je nám věnovali, aby tu získali nový domov,“ řekla Fordeová. „Způsob, jakým byli ukradeni, je musel silně stresovat. Zloději se pomocí tyče vpáčili přímo do voliér a tam papoušky pochytali do pytlů.“

Všichni tři ptáci obývali společnou voliéru a byli na sebe fixovaní. Žakové Harry a Jack byli ochočení, amazoňan Pedro, kterému bylo 25 let, byl voliérový pták, který se vyznačoval vydáváním neuvěřitelného hluku. „Byl to takový oříšek. Vůbec neměl rád lidi,“ říká Anthea Fordeová. „Neuvěřitelně kvílel asi půl hodiny nonstop každý den.“ Šlo prý o nejděsivější zvuk, který si lze představit, ale personál tropického pavilonu si na něj postupně zvykl. „Pedra jsme milovali. Byl to vrtošivý starý pták, byl nám ale velmi drahý,“ popisuje Anthea Fordeová. Ačkoli neměl rád lidi, na ptačí společníky ve voliéře si zvykl velmi rychle.

K TÉMATU: Jak pojistit papoušky proti krádeži nebo úhynu? A kolik to stojí?

Manažerka tropického pavilonu nevěří, že by zloději papoušky ukradli na zakázku. Jde o staré ptáky, kteří si už těžko budou navykat na nové majitele. „Nemohu snést pomyšlení, že je strčili do pytle a potom zavřeli někde do klece,“ popsala BBC. Anthea Fordeová prostřednictvím médií požádala veřejnost o pomoc při pátrání po zmizelých ptácích. K výzvě se připojila i policie, která hledá kohokoli, kdo by měl nějaké informace o odcizených papoušcích.

Úvodní foto: BBC Northern Ireland

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..